w

EA zbanowało profesjonalnego gracza z rozgrywek FIFA 21 za żart o “mamie”, a ten zakończył karierę

Electronic Arts podjęło dość kontrowersyjną decyzję odnośnie jednego z profesjonalnych graczy.


Electronic Arts raz jeszcze wykonało ruch, który jest bardzo mocno krytykowany przez społeczność FIFY. Harry Hesketh to naprawdę znany gracz, który osiągał sukcesy esportowe i który posiada kanał na Youtube. W sumie subskrybuje go ponad 700 tysięcy osób.

Z kolei Anders Vejrgang to 14-latek, uważany za nową gwiazdę FIFA. Też ma kanał i też całkiem dobrze sobie radzi. Subskrybuje go 75 tysięcy osób i warto tutaj dodać, że jego kanał powstał zaledwie miesiąc temu.

Żart o mamie, który spowodował bana

Youtuberzy nagrywają razem i mimo bariery językowej dogadują się naprawdę dobrze. W jednym z meczów Harry Hesketh wypowiedział następujące zdanie:

“Jego palce może i są szybsze, ale moje są dłuższe”

Żart ten miał być odwołaniem do mamy 14-latka. W społeczności uznano to za niezbyt smaczne, w efekcie czego Harry przeprosił tak samo przeciwnika, jak i jego menedżerów i przede wszystkim mamę. W tym momencie nie było absolutnie żadnej dramy pomiędzy graczami.

Po tym, jak gracze wszystko sobie wyjaśnili i każda ze stron wprost powiedziała, że nie ma z tym problemu i nie chowa urazy, pojawiwiło się Electronic Arts i nałożyło na Harrego karę, zabraniając mu brania udziału w kwalifikacjach do następnego, europejskiego turnieju.

Mimo tego, że ban był stosunkowo niegroźny dla kariery zawodnika, ten zdecydował się zakończyć swoją przygodę z profesjonalnymi rozgrywkami. W oficjalnych wyjaśnieniach wspomina, że nie chce się pojawiać na wydarzeniach tworzonych przez EA. Woli skupić się na nagrywaniu filmów i tworzeniu contentu.

Ta decyzja jest niesamowicie odważna, bowiem Harry był zawodnikiem Fnatic, jednej z najlepszych organizacji esportowych na świecie. A jednak, gracz woli skupić się na swojej działalności, niezależnej od Electronic Arts.