w

Zlatan Ibrahimovic oskarża EA Sports o użycie wizerunku bez jego zgody w FIFA 2021

EA Sports / Zlatan Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic kieruje mocno słowa w stronę EA Sports.


FIFA jest jedną z najpopularniejszych gier dotyczących piłki nożnej na świecie. W wydawanej co roku symulacji piłkarskiej możemy zobaczyć świetnie stworzone kopie prawdziwych zawodników z całego świata.

Okazuje się, że nie pasuje to szwedzkiemu piłkarzowi, który opublikował w mediach społecznościowych wpis skierowany do dewelopera – EA Sports.

Brak uprawnień do wykorzystywania wizerunku?

Napastnik AC Milan w poniedziałek opublikował kontrowersyjny post zarówno na Facebooku, jak i na Twitterze. Postanowił oskarżyć w nim twórców FIFA 2021 – EA Sports, o nielegalny zarobek na jego wizerunku oraz imieniu, dodając również, że nigdy nie udzielił zgody na jego wykorzystywanie.

Kto udzielił EA SPORTS FIFA pozwolenia na używanie mojego imienia i nazwiska? Fifpro? Nie jestem świadomy tego, że jestem członkiem Fifpro, a jeśli tak, zostałem tam umieszczony bez mojej wiedzy przez jakieś dziwne manewry.
I na pewno nigdy nie pozwoliłem FIFA ani Fifpro zarabiać na mnie.
Ktoś zarabia na moim imieniu i twarzy bez żadnej zgody przez te wszystkie lata.
Czas to zbadać.

Komentujący szybko zaczęli podważać słowa piłkarza, twierdząc, że brał on przecież udział w akcjach promocyjnych kilka lat temu, pokazując oficjalnego tweeta profilu EA SPORTS FIFA, gdzie jego konto zostało w nim oznaczone, a on sam, na zdjęciu, trzyma dużą kartę zawodnika.

Dodatkowo klub AC Milan podpisał w sierpniu wieloletnie partnerstwo z EA Sports, pozwalające na wykorzystanie strojów, wizerunku piłkarzy, stadionów, boisk treningowych i nie tylko. Być może Zlatan Ibrahimovic nie został o tym poinformowany i z tego wynika całe to zamieszanie. Twórcy gry na ten moment nie wypowiedzieli się w tej sprawie.

DołączObserwuj
Więcej z FIFA