w

Czy warto obecnie zagrać w Fortnite? Jak wygląda produkcja Epic po kilku latach?

Fanpage Grupa

Fortnite nie jest już tak popularne, jak kiedyś. Na pewno w wielu aspektach zrównało się z innymi grami sieciowymi, ale to nie oznacza, że to zła gra.


Dzisiaj jest bardzo łatwo zbudować narrację pt. „dead game”. Wystarczy podać statystyki oglądalności na Twitchu, lub wspomnieć, że wielu youtuberów i streamerów na dobre zakończyło swoją przygodę z Fortnite. Trendy Google też na pewno nie są na korzyść produkcji Epic.

Z drugiej strony zupełnie nie świadczy to o stanie samej gry. Dzisiaj wiele osób komentuje, że Fortnite mocno się uspokoiło w kwestii zmian, nowości, ale dzięki temu cała produkcja jest po prostu bardziej przyjazna.

Tryb bez budowania dużo zmienił

Wiadomo, że zawsze coś można poprawić, natomiast o Fortnite jeszcze z pewnością będzie głośno. Chociażby dlatego, że najpierw Epic wprowadziło tryb bez budowania – dzięki czemu do gry wróciła masa osób, a inni spróbowali jej po raz pierwszy. A na horyzoncie jest jeszcze jedna nowość w trybie Battle Royale, czyli widok z perspektywy pierwszej osoby.

Dzisiaj tryb bez budowania, duża stabilność nowości i brak naprawdę dziwnych decyzji Epic sprawiają, że na luzie można grać weekendowo i powracać co kilka dni bez przeżywania szoku przez nowe przedmioty, które kompletnie zmieniają rozgrywkę.

Gracze komentują, że Epic słucha społeczności, wprowadza wymagane zmiany i obecnie Fortnite jest chyba w najbardziej stabilnym dla siebie miejscu. Tam, gdzie trzeba, to deweloperzy przyspieszają, w innych rejonach odpuszczają.

Fakt, że popularność Fortnite spadła, nie oznacza, że gra stała się zła. Jak wszystko, również i BR kiedyś się znudzi i jest to kompletnie normalne. W tym wszystkim trzeba też wspomnieć, że podobne problemy mają inne produkcje sieciowe, szczególnie w tym roku.

Jeżeli zastanawiacie się, czy warto znowu dać Fortnite szansę, to jak najbardziej. Nie trzeba jednocześnie narzucać sobie tutaj jakiegoś wielkiego tempa przykładowo we wbijaniu karnetu. Można dołączyć do zabawy nawet po kilku tygodniach i robiąc wyzwania na luzie wbić 100 poziom przepustki.

W 3 sezonie znalazł się gracz, który odblokował cały karnet w 7 godzin, Udało mu się wbić karnet w około 20 meczów, natomiast nie korzystał z żadnych bugów ani exploitów, a zwyczajnie wykonywał wszystkie zadania po kolei.

DołączObserwuj
Więcej z Fortnite