w

Dlaczego najlepsi gracze Fortnite na świecie grają jednym i tym samym kilofem? Co jest w nim takiego?

Fanpage Grupa

W historii Fortnite było kilka sytuacji, w których kilof zapewniał przewagę – zadawał więcej obrażeń, pozwalał szybciej biegać. A jak jest w tym przypadku?


Praktycznie każdy gracz Fortnite ma swojego ulubionego skina, swój ulubiony plecak, czy kilof. Co ciekawe, wielu profesjonalnych graczy używa dokładnie takiego samego kilofa. Zdecydowanie nie jest to przypadek.

Gracze kilkukrotnie sprawdzali, dlaczego te najlepsze osoby praktycznie zawsze grają jednym zbierakiem. Testowano prędkość poruszania się, zadawanie obrażeń, czy nawet tak drobne kwestie, jak widoczność.

A jednak nic nie wykazano

Kilof, o którym mowa to “Leviathan axe”. Wielu PRO wypowiadało się, że jest to zdecydowanie najlepszy kilof, jaki kiedykolwiek dodano. Ba, jest wręcz nazywany “OP”, choć nie daje żadnej przewagi. A jednak ma coś, co go wyróżnia.

Używają go najlepsi gracze, najpopularniejsi streamerzy:

Pytanie tylko dlaczego? Sekret tkwi w samej animacji. Nie daje ona przewagi, nie jest szybsza, natomiast sprawia wrażenie o wiele płynniejszej od reszty kilofów. Jest to kilof jednoręczny, a postać przekłada go z jednej ręki do drugiej. Animacja jest tak przyjemna, że to dla niej ludzie kupują ten kilof.

Czy warto go kupić? Tutaj wszystko zależy od upodobań. Na pewno warto go wypróbować, jeżeli będziecie mieli ku temu okazję. Problemem może być to, że dawno nie było go w sklepie, ale być może za jakiś czas ponownie się pokaże.