w

Epic odrzuciło tę emotkę youtubera przez wzgląd na dzieci w Fortnite. Była zbyt wulgarna

Epic odrzuciło propozycję emotki, która miała zostać dodana jako jeden z przedmiotów kosmetycznych.


Fortnite według swoich oznaczeń jest grą między innymi dla małoletnich. To właśnie dlatego emotka, jaką zaproponował TheGrefg nie przeszła. Przypomnijmy, że youtuber ma otrzymać swojego skina i inne przedmioty kosmetyczne w ramach serii Ikon.

Ikony Fortnite to seria przedmiotów nawiązujących do znanych osób, lub influencerów Fortnite. Swoje skiny dostali między innymi Ninja, czy Loserfruit.

Emotka została odrzucona

Jak przekazuje youtuber “SinX6”, emotka została odrzucona. Potwierdzają to słowa TheGrefg’a, który podczas swojego streama wyjaśnił, w czym rzecz. Okazuje się, że problemem był gest w emotce, który mógłby zostać uznany za zbyt wulgarny.

Czy jest to zaskoczeniem? Już od początku ten taniec budził wątpliwości i wiele osób dziwiło się, że Epic w ogóle się zgodziło. Deweloperzy mieli się powołać na ogólne oznaczenie trybu Battle Royale jako PG, czyli przeznaczony między innymi dla najmłodszych odbiorców. PG jest różnie interpretowane, w zależności od kraju, ale jest to przedział poniżej 15 roku życia.

Cały zestaw przedmiotów ma zostać ujawniony już jutro, 11 stycznia. Godzina póki co pozostaje zagadką, ale można się domyślać, że raczej będzie to wieczór. We wtorek najprawdopodobniej pojawi się nowa aktualizacja.