w

Epic padło ofiarą swojego pomysłu. Gracze odtworzyli 1 rozdział Fortnite bezpośrednio w grze

Fanpage Grupa

Po wielu zapowiedziach, powstał tryb gry z pierwszym rozdziałem Fortnite.


Można się było spodziewać, że w końcu ktoś to zrobi. Wydawało się jednak, że będzie trzeba poczekać przynajmniej do aktualizacji wprowadzającej wsparcie dla modów. Gracze nie mieli jednak zamiaru dłużej czekać.

W efekcie bezpośrednio w trybie kreatywnym odtworzono Fortnite z pierwszego rozdziału. Bez instalowania innych aplikacji każdy może pograć w stare Fortnite i to w trybie multiplayer.

Jak zagrać w pierwszy rozdział?

W przeszłości wiele mówiło się o tym, że gracze powinni mieć opcję wyboru, czy chcą grać w pierwszym, czy drugim rozdziale. Oczywiście z perspektywy Epic byłoby to problematyczne, bowiem rozdzielałoby społeczność.

Dlatego gracze sami się zorganizowali i odtworzyli praktycznie całą mapę z pierwszego rozdziału. Wyspa została przywrócona do piątego sezonu. Kilka screenów tego, jak to wygląda:

  • Mecze na 50 osób
  • Stara pula przedmiotów
  • Odtworzone miejscówki

To tylko niektóre z “pozytywów”. Projekt jest na tyle zaawansowany, że powstał nawet zwiastun:

Jak zagrać? Przepisać kod, lub wejść bezpośrednio w ten link:

3206-9524-5936

Trzeba mieć na uwadze, że to dopiero pierwsze godziny od ujawnienia kodu i ogólnie samego trybu gry, więc może być jeszcze kilka błędów. Twórcy mapy zapowiadają, że będą wszystko na bieżąco naprawiać.

Teraz pytanie, jak zachowa się Epic. Wiadomo, że deweloperom niekoniecznie na rękę jest istnieje takiego trybu, który pozwala wrócić do starych czasów i zobaczyć, jak to wyglądało. Szczególnie, że w tym przypadku można grać z innymi ludźmi.