w

Epic właśnie zakazało czegoś, co robiło wielu graczy, streamerów i youtuberów Fortnite

Fanpage Grupa

Epic wcześniej z tym nie walczyło, ale właśnie zaczyna.


Customy to bardzo ważny element Fortnite, z którego korzysta każdy, kto tylko ma okazję. Od jakiegoś czasu znani streamerzy na Twitchu tworzyli swoje “gry dla subów”. Okazuje się, że jest to niezgodne z regulaminem i będzie karane.

Już wcześniej teoretycznie było niedozwolone, ale teraz sprawa się zaostrza. Za organizowanie gier za jakąkolwiek opłatę będą wyciągane konsekwencje. Co to konkretnie oznacza?

Customy w Fortnite

Customy to możliwość stworzenia własnego lobby, do którego ustawia się swoje hasło. Umożliwia to organizowanie gier z widzami czy scrimowania. Teraz jednak, jak informuje SypherPK, Epic przyłoży się do namierzania customów tworzonych za opłatą.

Wydaje się, że najbardziej ucierpią na tym streamerzy Twitch i youtuberzy, którzy organizują customy. Te nadal będą możliwe do rozgrywania, ale nie może być w nich mowy o tym, że dana osoba musi ponieść jakiś koszt, na przykład subskrypcji na TTV.

To zrodziło wiele pytań do Epic o to, czy customy mogą być bardziej rozwinięte. Są praktycznie niezmienione od momentu ich wydania. Gracze chcieliby mieć możliwość lepszego zarządzania nimi, czyli:

  • Możliwości banowania osób na poziomie lobby
  • Możliwości zmieniania konkretnych parametrów gry

Nie wiadomo, czy deweloperzy posłuchają i będą chcieli rozwijać ten element gry. Póki co pojawiają się informacje tylko o tym, że każdy, kto organizuje grę dla płatnych subskrybentów, może stracić swój kod.