w

Ewron z dużym spadkiem oglądalności jego odcinków z Fortnite na Youtube. Tak źle dawno nie było

Fanpage Grupa

Najchętniej oglądany streamer Twitch boryka się z tym samym problemem, co duża część gamingowego Youtube.


Według danych ze strony streamerzy.pl Ewron utrzymuje pozycję TOP 1 na Twitchu pod względem obejrzanych godzin nieprzerwanie od czerwca 2021. Nie ma więc mowy o tym, że jego ogólne zasięgi jakoś znacząco spadły.

Tymczasem odcinki na Youtube są oglądane coraz gorzej. Jeszcze kilka miesięcy trudno byłoby sobie wyobrazić, że po tygodniu jakiś odcinek Ewrona będzie miał 27 tysięcy wyświetleń, a tak to na ten moment wygląda.

Fortnite, Ewron czy Youtube? Kto jest winny?

Według Socialblade Ewron zaczął wręcz tracić subskrypcje, we wrześniu różnica pomiędzy zdobytymi a utraconymi subskrypcjami wynosiła 4 tysiące na niekorzyść streamera. Wyświetlenia są najgorsze przynajmniej od 2019 roku.

Według platformy Ewron zakończył wrzesień z wynikiem 942 tysięcy wyświetleń, co wydaje się dość niską liczbą, biorąc pod uwagę 8 milionów w maju i czerwcu tego roku. Nasuwa się więc pytanie, czy winowajcą jest Fortnite, Ewron, a może coś jeszcze innego?

Wiadomo, że Fortnite traci nieco na widowni, natomiast są youtuberzy nawet w Polsce, którzy nie narzekają na wyświetlenia. Ewron nadal jest popularny i chętnie oglądany na Twitchu, więc co takiego się stało, że jego kanał zaczął tak spadać?

Wyjaśnieniem mogą być słowa Pago:

(…) u wszystkich Youtube zdechło ostatnio z gamingu, i Izak i Snax, Saju, Ewron i jeszcze można by było wskazywać jeszcze kilka różnych kanałów, to na wszystkich tych kanałach gamingowych są duże spadki, bardzo duże spadki (…) ewidentnie algorytm dał po piź*ie kategorii gamingowej (…).

Streamer wspomina, że wyświetlenia przestali zapewniać subskrybujący. Większość z odsłon pochodzi teraz z filmów, które ogólnie pozycjonują się podczas przeglądania YT. Być może więc wszystko wróci za jakiś czas do normy.