w

Fortnite nie walczy już o popularność z LoLem. Jego półka to obecnie chociażby Fall Guys

Fanpage Grupa

Oglądalność Fortnite w te wakacje ma się naprawdę średnio i to mimo tego, że w teorii trwa letnie wydarzenie.


W społeczności Fortnite od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że Epic w pewnym sensie osiadło na laurach. Wprowadzane nowości nie są już tak ekscytujące i innowacyjne. Dlatego ten letni event przejdzie do historii jako raczej jeden z nudniejszych.

Temat podejmują najpopularniejsi youtuberzy czy leakerzy. Nie jest więc tak, że to jakiś wymysł. Spadek Fortnite potwierdzają także statystyki oglądalności.

Nawet HYPEX pisze, że letni event z roku na rok jest zwyczajnie coraz słabszy, zawiera coraz mniej rzeczy.

Fortnite i spadek oglądalności

Fortnite na Twitchu już dawno temu przestało konkurować o TOP 2 czy TOP 3. W tym momencie produkcja Epic musi walczyć o utrzymanie się w TOP 10. Jego rywalem jest więc chociażby Fall Guys.

W Polsce wygląda to znacznie lepiej, bo Fortnite jest na 4 miejscu w ostatnich 2 tygodniach, ale i na świecie jest raczej słabo. Nie ma tutaj sensu zwiastować jakiegoś końca Fortnite, bo na to się nie zapowiada, ale deweloperzy muszą ruszyć z nowymi pomysłami.

Pytanie tylko, czy Epic nie czeka przypadkiem na jakiś przełom, jak chociażby widok z pierwszej osoby albo tryb kreatywny 2.0. Wszystko jest tutaj możliwe, a obecny okres może być jedynie przejściowym.