w

Gracze Fortnite pukają się w głowę widząc, że trzeba grać 19 godzin dziennie, by mieć tego skina

Epic Games wielokrotnie powtarzało, że w Fortnite chodzi o mniej grindu, czyli bezmyślnego wbijania kolejnych punktów doświadczenia, a o zabawę. Gracze patrzą jednak na złoty styl do bananka i mają pewne wątpliwości.


W tym sezonie Fortnite, gracze mogą odblokować specjalne, złote style do skórek. Za sprawą grania, nasze skiny robią się coraz bardziej złote. To całkiem ciekawy koncept, natomiast gracze postanowili sprawdzić, ile czasu zajęłoby odblokowane przykładowo całego złotego bananka.

Banan jest szczególnym elementem świata stworzonego przez Epic Games. Ma niesamowicie dużo stylów, był też jednym z głównych elementów karnetu bojowego.

Ile trzeba grać, by go odblokować?

Jeden z użytkowników Reddita o nicku “zMuska” policzył, że skoro w sumie trzeba zdobyć 29.5 miliona punktów na bananka, to w sumie musimy wbić 350 poziom. Jeżeli chcielibyśmy zrobić to w jednym sezonie, to trzeba by było grać w normalne tryby ponad 19 godzin dziennie.

Czas ten skraca się kilkukrotnie, jeżeli patrzymy na pozostałe tryby, takie jak Naparzanka, Wówczas “wystarczy” grać przez nieco poniżej 4 godziny dziennie, co jest równoznaczne z rozegraniem 1060 gier. To niesamowicie dużo, ale prawie o połowę mniej, niż na “normalach”.

Jak to się ma to hasła “Less grind, more fun”? Dość średnio. W końcu to naprawdę mnóstwo czasu, nawet jeżeli chcemy to zrobić poza sezonem, to nadal kilkaset godzin gry tylko po to, by mieć jeden ze stylów.