w

Jedyna osoba, która dostaje informacje o Fortnite wcześniej. To od niej wszystko się zaczęło

Fanpage Grupa

Bardzo mało osób zna historię tego, jak w ogóle Battle Royale znalazło się w Fortnite.


Fortnite oryginalnie było tylko Ratowaniem Świata. Dopiero później ktoś wpadł na pomysł stworzenia Battle Royale. Kto to jednak był? Mało osób wie, że rzeczywiście tryb ten był mocno inspirowany PUBG, z resztą Epic nigdy tego nie ukrywało.

Kto jednak podpowiedział Epicowi, by zajął się w ogóle tym tematem? Była to osoba, o której wiele osób w ogóle nie słyszało, a która jest ważnym elementem całej układanki zwanej Fortnite.

Brat, o którym mało kto wie

Wiedzieliście, że Donald Mustard ma brata? Ten prowadzi swoją własną firmę zajmującą się uczeniem innych firm, jak radzić sobie w mediach społecznościowych. “Mustard Plays” ma na swoim kanale Youtube ponad 200 tysięcy subskrypcji, jest znany głównie ze swoich map w trybie kreatywnym.

Ostatnio brat Donalda odpowiadał na pytania, przy okazji ujawniając, że to on podpowiedział bratu, by Epic zajęło się tematem BR.

“Sugeruję bratu coś cały czas. Tak właściwie, cały tryb Battle Royale był sugestią, jaką proponowałem bratu w momencie, gdy Fortnite było tylko Ratowaniem Świata. Grałem wtedy dużo w PUBG i H1Z1 i byłem przekonany, że ktokolwiek zrobi to pierwszy, jako grę twórca gier AAA, osiągnie sukces. Sugerowałem to bratu, a oni powiedzieli, że mam rację i zaczęli tworzyć Battle Royale.”

Później pada także pytanie o to, czy Chad spodziewał się, że Battle Royale osiągnie tak duży sukces. Jak słyszymy, tak, nie miał cienia wątpliwości. Z innych ciekawostek:

  • Chad Mustard dostaje niekiedy informacje o tym, co stanie się w przyszłych sezonach – jest to prawdopodobnie jedyna osoba, która nie jest związana bezpośrednio z Epic, a która ma informacje wcześniej.
  • Chad nigdy nie dostał oficjalnej oferty od Epic, były rozmowy, ale nigdy nie zaproponowano mu niczego w oficjalny sposób.
  • Tryb kreatywny będzie jeszcze bardziej otwarty, dostanie więcej funkcji.

Jak to jest być bratem Donalda Mustarda? W miarę normalnie, bracia często rozmawiają o życiu, nie skupiają się w prywatnych rozmowach za bardzo na samym Fortnite.