w

Koszmarów Czar w Fortnite. Opis aktualizacji 26.30 z nowym eventem

W Fortnite odbyła się dzisiaj aktualizacja, oznaczona jako 26.30.


W Fortnite: Koszmarów Czar 2023 czas wezwać łowców wampirów: was! Wyrównajcie szanse i trafcie groźnego Kado Thorne’a prosto w serce z nowej strzelby na kołki. Polowanie na wampiry to nie wszystko – wskakujcie do dostępnej przez ograniczony czas przygody Hordobicie, wykonujcie zadania, by zdobywać nagrody w grze – i nie tylko! Fortnite: Koszmarów Czar 2023 potrwa do godz. 7:00 3 listopada 2023 r

STRZELBA NA KOŁKI

Wszystkim łowcom krwiopijców przyświeca jeden cel: pokonanie Kado Thorne’a. Użyjcie strzelby na kołki (którą znajdziecie na ziemi, w zwykłych i rzadkich skrzyniach oraz w holo-skrzyniach), by załatwić Thorne’a w Lunarnym Lokum.

Fortnite Wood Stake Shotgun

WAMPIRYCZNA KLINGA THORNE’A

Jeśli pokonacie Thorne’a, pozostawi po sobie mityczne ostrze. Jak na wampirzą broń przystało, Wampiryczna Klinga Thorne’a przywraca zdrowie kosztem innych. W jaki sposób? Gdy zranicie nią wroga, powoli zregenerujecie część zdrowia.

Fortnite Thorne's Vampiric Blade

WYRZUTNIA DYŃ

Jeśli wampiry nie brzmią dla was dość październikowo, do gry powraca wyrzutnia dyń! Strzelajcie wybuchowymi dyniolatarniami, którymi nastraszycie przeciwników. Wyrzutnie dyń można znaleźć na ziemi, otwierając zwykłe i rzadkie skrzynie oraz holo-skrzynie lub zestrzeliwując drony.

Fortnite Pumpkin Launcher

MIOTŁA WIEDŹMY

A cóż to lata w chmurach? Taran Rakietowy czy może powracająca do gry miotła wiedźmy? Aktywujcie miotłę wiedźmy, by szybko wystrzelić w przestworza, a potem poszybować w dół. (Ta zdolność przydaje się szczególnie podczas potyczek, na które nie jesteście przygotowani.) Miotły wiedźmy znajdziecie na ziemi i w skrzyniach.

Fortnite Witch Broom

WITALNA WYŻERKA

Słodkiej zabawy podczas walki. Na czas Fortnite: Koszmarów Czar 2023 do gry powracają cukierki kukurydziane, miętówki, skokdropsy i żelki, a każda z tych łakoci zapewnia inną korzyść. (Na przykład: cukierki kukurydziane zapewniają tymczasowy efekt niskiej grawitacji.) Cukierki znajdziecie, zaglądając do kubełków z cukierkami, dzwoniąc do drzwi oraz pokonując strażników lub bossów.

Fortnite Candy Corn, Pepper Mint, Hop Drop, and Jelly Bean

ZADANIA I NAGRODY FORTNITE: KOSZMARÓW CZAR

Cukierki to nie jedyne atrakcje dostępne w czasie trwania Fortnite: Koszmarów Czar 2023. Wykonajcie zadania Fortnite: Koszmarów Czar, by zdobyć nagrody w grze! Wykonując pojedyncze zadania Fortnite: Koszmarów Czar, zgarniecie PD, a za ukończenie określonej liczby otrzymacie nagrodę w postaci nowych, upiornych przedmiotów:

  • Wykonajcie 5 zadań Fortnite: Koszmarów Czar, by zdobyć plecak Królewski Nietoperz i sztandar z wizerunkiem czarnego kota.
  • Wykonajcie 15 zadań Fortnite: Koszmarów Czar, by zdobyć emotkę Słodko!, smugę Widmowy Upadek i graffiti Hipnonietoperz.
  • Wykonajcie 25 zadań Fortnite: Koszmarów Czar, by zdobyć lotnię Szybowiec Ożywieńca, ekran wczytywania W sercu Warowni i muzykę z lobby Powstanie Ożywieńca.

Fortnitemares Quests And Rewards

Zadania Fortnite: Koszmarów Czar będą stopniowo udostępniane w trakcie wydarzenia i będzie można je wykonywać aż do zakończenia Fortnite: Koszmarów Czar (3 listopada 2023 r. o godz. 7:00). W zadaniach będziecie musieli zrobić skok na posiadłości Thorne’a, używać nowych oraz powracających przedmiotów Fortnite: Koszmarów Czar – i nie tylko. Potrzebujecie przerwy od Battle Royale? Dostępne są również zadania Fortnite: Koszmarów Czar, w których trzeba zdobyć PD w przygodach autorstwa twórców!

POWRACA HORDOBICIE!

Dostępna przez ograniczony czas przygoda Hordobicie wraca do gry! Członkowie drużyny udają się do różnych lokacji i muszą przetrwać ataki oddzielnych hord potworów Sześcianu. Wytrzymajcie tak długo, by pokonać ostatniego bossa! Podczas załatwiania potworów podbijcie swój wynik, zdobywając kombinacje i mnożniki punktów. Hordobicie pozostanie dostępne aż do zakończenia Fortnite: Koszmarów Czar (3 listopada 2023 r. o godz. 7:00), a znajdziecie je w Odkryciach.

ZADANIA I NAGRODY HORDOBICIA

Hordobicie ma własny zestaw zadań dostępnych aż do zakończenia Fortnite: Koszmarów Czar! Za wykonywanie pojedynczych zadań otrzymacie PD, a wykonując ich określoną liczbę, zostaniecie nagrodzeni nowymi przedmiotami:

  • Ukończcie 1 zadanie Hordobicia, by zdobyć malowanie Mętnia.
  • Ukończcie 4 zadania Hordobicia, by zdobyć emotikon Sercolampion.
  • Ukończcie 7 zadań Hordobicia, by zdobyć kilof Kościste Skrzydło.

Fortnitemares Horde Rush Quest Rewards

Pokażcie potworom Sześcianu, że są tylko zbitkiem kwadracików – zadania Hordobicia będą wymagać trafiania potworów Sześcianu w głowę, atakowania generatorów potworów Sześcianu, zbierania mnożników punktów – i nie tylko.

NOWE I POWRACAJĄCE STROJE

Podczas Fortnite: Koszmarów Czar 2023 sklep nawiedzą nowe i powracające stroje. Wśród nowych strojów znajdziecie zawiniętego zakapiora Setha, szlamowatego Bagniaka Rybnego, miaustrum Miauśniaka Widmo i wodolubną Festiwalową Fedrę:

New Fortnitemares Outfits

JESZCZE WIĘCEJ NOWYCH STROJÓW

Disneyowski Jack Szkieleton
Przybywają przedmioty z zestawu „Dyniowy Król” – wypatrujcie stroju Jack Szkieleton w sklepie w późniejszej części Fortnite: Koszmarów Czar 2023! Strój zawiera alternatywny styl Jack Mikołaj.

Fortnite Jack Skellington Outfit

Strój Jack Szkieleton i inne przedmioty z zestawu „Dyniowy Król”, które pojawią się w sklepie.

Poza plecakiem Zero, kilofem Przepyszna Parasolka i lotnią Sanie Jacka pojawią się dwie emotki związane z Jackiem Szkieletonem. Nastraszcie swój oddział z emotką Straszna Mina Jacka zintegrowaną ze strojem i pędźcie z glazurki na pazurki z uniwersalną emotką Wanna Loka, Szoka i Baryła.

Fortnite Jack's Scary Face Emote

Emotka Straszna Mina Jacka.

Michael Myers
Wyspa nie jest dość daleko od Haddonfield: do sklepu przybywa „Kształt”. Bądźcie czujni, ponieważ w dalszej części Fortnite: Koszmarów Czar 2023 przybywa strój Michael Myers.

Fortnite Michael Myers Outfit

Strój Michael Myers i inne przedmioty z zestawu „Kształt”, które pojawią się w sklepie.

Alan Wake
Prześladowany przez własne, mrożące krew w żyłach historie bohater wkrótce przeżyje kolejne okropieństwa w Fortnite: Koszmarów Czar. Autor bestsellerowych powieści Alan Wake zapisze się na kartach Fortnite ze strojem Alan Wake – czekaj, aż zacznie się jego rozdział w historii sklepu w trakcie Fortnite: Koszmarów Czar 2023!

Fortnite Alan Wake Outfit

Strój Alan Wake i inne przedmioty z zestawu „Koszmar na Jawie”, które pojawią się w sklepie.


POZOSTAŁE ZMIANY Z AKTUALIZACJI 26.30: POWRACAJĄCE ROZSZERZENIA RZECZYWISTOŚCI

W aktualizacji 26.30 powrócą Rozszerzenia Rzeczywistości Czas na Grę, Łyżwiarz i Pośpieszne Przeładowanie!

FUNKCJA „SZYBKI WYBÓR BRONI” (BETA)

Do opcji kontrolera dodano nową funkcję Szybki wybór broni (obecnie w becie)!

Po włączeniu opcja ta podmienia przycisk następnej broni. Naciśnijcie przycisk Szybkiego wyboru broni, by wyposażyć przedmiot główny. Naciśnijcie jeden z przycisków przednich razem z przyciskiem Szybkiego wyboru broni, by przełączyć się na przedmiot z innego pola. Możecie nacisnąć przycisk Szybkiego wyboru broni razem z przyciskiem przednim, by natychmiast zamienić przedmioty, lub dłużej przytrzymać przycisk Szybkiego wyboru broni, by przyzwyczaić się do tego, w jaki sposób przyciski przednie są przypisane do przedmiotów w ekwipunku.

Poza tym po włączeniu Szybkiego wyboru broni poprzednia broń jest zastępowana znacznikiem, by ułatwić komunikowanie się z oddziałem. Możecie również zastąpić poprzednią broń wybranym działaniem, modyfikując elementy sterujące w opcjach dostosowania kontrolera.

Funkcja „Szybki wybór broni” w Fortnite

KONIEC OBSŁUGI OS9 NA URZĄDZENIACH Z ANDROIDEM

Od aktualizacji 28.00 gracze będą musieli używać systemu OS10 lub nowszego, by dalej grać w Fortnite natywnie na urządzeniach z Androidem. Wersja OS9 Androida nie będzie dłużej obsługiwana w Fortnite. Oznacza to, że nie będziemy dbać już o jej kompatybilność z Fortnite, wskutek czego poziom funkcjonalności oprogramowania będzie się stopniowo obniżał, aż w końcu Fortnite przestanie być grywalne.

Graczom nie mającym możliwości aktualizacji urządzeń do OS 10 przypominamy, że Xbox Cloud Gaming, NVIDIA Geforce NOW i Amazon Luna zapewniają alternatywne sposoby gry. Usługi te wspierają obecnie urządzenia z wersją OS9 Androida, dlatego możecie dzięki nim kontynuować zabawę w Fortnite (poprzez streamowanie).

UWAGI DO TRYBÓW TURNIEJOWYCH

  • Strzelba na kołki, Wampiryczna Klinga Thorne’a, wyrzutnia dyń, miotła wiedźmy i cukierki nie są dostępne w turniejach.
  • Rozszerzenia Rzeczywistości Czas na Grę, Łyżwiarz i Pośpieszne Przeładowanie nie są dostępne w turniejach.

POPRAWKI BŁĘDÓW

  • Naprawiono błąd, przez który drzewa nie były prawidłowo renderowane.
  • Wykrzykniki będą teraz znikać z zakładek zadań, tak jak powinny.
DołączObserwuj
Więcej z Fortnite