w

Ninja wraca do Fortnite i ujawnia absurdalną kwotę, jaką zarobił z kodu twórcy tylko w jeden miesiąc

Fanpage Grupa

Ninja zrobił ze swojego powrotu do Fortnite ogromne wydarzenie, efektem czego było zwiększenie oglądalności o 300%.


Ninję zna każdy, niezależnie od tego, czy grał w Fortnite, czy też nie. Streamer po kilku miesiącach ogłosił swój powrót do Battle Royale, by sprawdzić, co się dokładnie zmieniło. Po statystykach z Twitcha doskonale widać, czego oczekiwali od niego widzowie.

Na fioletowo mamy League of Legends, na zielono Fortnite. W sumie jest to skok o dobre 300% normy.

Ile najwięcej Ninja zarobił w miesiąc?

Podczas streama Ninja ujawnił między innymi swoje rekordowe zarobki. Od lat wiemy, że streamerzy zarabiają krocie. Przykładowo Dr. Disrespect czy Shroud mieli dostać milion dolarów za samo streamowanie Apex Legends.

To jednak w porównaniu do tego, ile miał zarobić Ninja. Jak słyszymy, w miesiąc udało mu się wyciągnąć… 5 milionów dolarów, czyli ponad 18 milionów złotych. Większość z tej sumy pochodziła z kodu twórcy. Zgadzałoby się to z wcześniejszymi informacjami o tym, że musiał odprowadzić podatek od 25 milionów dolarów.

„Myślę, że najwięcej, ile  zarobiłem w ciągu miesiąca z kodu twórcy Fortnite, to około 5 milionów dolarów. Nie żartuję (…)”

Ninja raczej nie musi wracać do Fortnite ze względu na pieniądze. Wielokrotnie wspominał, że w sumie nie musi robić już kompletnie niczego i może do końca życia po prostu odpoczywać. Wszystko przez to, ile zarobił w 2018 i 2019 roku.

Nadal jego zarobki są wysokie, bo choć nie jest już tak popularny, to dalej jego transmisje ogląda po 5-15 tysięcy osób. Jak na światowe standardy, to całkiem dobry wynik, pozwalający na bieżąco zarabiać z reklam czy donacji.

DołączObserwuj
Więcej z Fortnite