w

Opis aktualizacji 14.40 w Fortnite. Darmowe przedmioty, sekrety, zmiany mapy i więcej

Nowa aktualizacja już wczoraj pojawiła się w Fortnite. Co zmieniono?


Halloween oficjalnie zawitało do Fortnite. Jeżeli nie mieliście motywacji, by zainstalować 27GB aktualizacji, to naprawdę warto to zrobić. W grze pojawiły się cienie, które utrudniają rozgrywkę, ale też wprowadzają spory powiew świeżości.

Oprócz tego już teraz można zdobywać darmowe przedmioty, czy latać zupełnie nowym pojazdem w postaci miotły.

Opis aktualizacji 14.40

Największą i najważniejszą zmianą są oczywiście cienie. Po zlikwidowaniu, gracze zamieniają się w cienie. Mecze dzielą się na dwie drużyny, ocaleńców i ciecni. Bardzo ciekawa mechanika, która sprawia, że mecze są dynamiczniejsze i bardziej emocjonujące.

Oczywiście, jak zawsze, tyle samo jest osób narzekających, co chwalących. To już nikogo nie powinno dziwić. Cienie mają specjalne umiejętności, pozwalająca na wykonanie szybkiego ataku, wyskoku do góry, przechodzenia przez ściany, czy podświetlenia przeciwników.

Nowym pojazdem w grze jest miotła. Można ją znaleźć w konkretnych miejscach na mapie, czyli obok małych chatek.

Nie wiadomo, czy miotła zostanie w Fortnite po zakończeniu Halloween, ale prawdopodobnie nie. To po prostu jeden z dodatków, jakie przyszykowało Epic Games specjalnie dla graczy, którzy postanowią zagrać w Battle Royale pod koniec października.

Zmianie uległa sama mapa, jest o wiele mroczniejsza i bardziej złowieszcza. Granie w tym momencie wymaga dodatkowego skupienia. Jak zawsze dostępne są nowe, sekretne wyzwania.

Chodząc po mapie na pewno natraficie na nowe przedmioty do konsumowania. Są to cukierki, czy “ciągutki”. Taki mały dodatek, pozwalający na uzupełnienie zdrowia.

Warto wspomnieć również o tym, że nie działają już sposoby na “lobby botów”. Nie da się wchodzić do meczów, w których są same boty. Nie wiadomo, czy zostało to ogólnie naprawione, czy to tylko zmiana na samo Halloween.

Każdy może już odblokowywać pierwsze nagrody w ramach wyzwań Koszmarów Czar. Standardowo wyzwania pojawiają się codziennie.

W trakcie trwania Fortnite: Koszmarów Czar kończcie nowe wyzwania, by odblokować specjalne nagrody, włącznie z malowaniem Cień Midasa, kilofem Tłuk O’-Lampion, plecakiem Bobo i innymi! Ubierzcie się stosownie do sezonu lub nie zdejmujcie przerażających ciuchów przez cały rok.

W sklepie dostępny jest nowy skin, który otrzyma darmowy styl podczas najbliższego koncertu. Ten o odbędzie się 2 listopada o godzinie 2:00.

Wszyscy posiadacze Imprezowego Wojaka, biorący udział w którymś z pokazów Królewskiej Imprezy w Zaświatach w Fortnite, odblokują wyjątkowy styl J Balvina jako pamiątkę ze wspólnej podróży w zaświaty. Ta specjalna wersja stanowi połączenie neonów i akcentów ze stroju Balvina.

Gracze szukają też tajnych kodów, by odblokować nadchodzące do gry malowanie. To jednak będzie dostępne dopiero za jakiś czas.

Czy warto sprawdzić tę aktualizację? Na pewno jest jedną z ciekawszych, jakie pojawiły się w tym roku w grze. Na pewno dużo dają tutaj cienie, gdyż zmian na mapie jest stosunkowo mało. Ograniczono jedynie widoczność i dodano małe chatki, zmieniając przy okazji centralną część wyspy.