w

Strona do sprawdzania ile wydało się V-Dolców “hakowała” konta? Epic ostrzega, stanowisko strony

Fanpage Grupa

Wczoraj cały świat informował o stronie fortnite.gg, która pozwala na sprawdzenie, ile konkretnie warte są szafki graczy.


Fortnite.gg, czyli zewnętrzny serwis, włączyło wczoraj możliwość podejrzenia wartości swojej szafki. Epic szybko zareagowało na to, publikując ostrzeżenia, że logowanie się na tego typu stronach może być niebezpieczne. Komunikat pojawił się na Twitterze, ale także i na Reddicie.

Złożyło się to z problemami technicznymi Epic, przez co niektórzy zostali wylogowani. Zaczęła się więc ogólna panika osób, które korzystały z Fortnite.gg.

Czy kogoś naprawdę zhakowano?

Leakerzy i zaufane osoby w środowisku zaczęły uspokajać, że logowanie w ten sposób nie odkrywa hasła. Nie da się więc po prostu ukraść konta. HYPEX wprost pisał, że nie jest to wina Fortnite.gg, podobnie wypowiadali się praktycznie wszyscy inni popularni leakerzy.

Leakerzy nawet podejrzewają, że jest to celowe działanie na szkodę Fortnite.gg, by zniechęcić graczy do tej strony. Trudno powiedzieć, czy faktycznie tak jest. Być może problemy techniczne wywołujące wylogowania po prostu były przypadkiem, a Epic standardowo jedynie ostrzegło.

Finalnie pojawiło się też stanowisko samej usługi. Ta zaprzecza, jakoby miała cokolwiek wspólnego z wylogowywaniem oraz oświadcza, że nikt, kto skorzystał ze strony, nie zostanie zhackowany.

Co robić, jak żyć, jeżeli logowaliście się na Fortnite.gg? Tak jak pisaliśmy już wczoraj, takie serwisy zawsze niosą za sobą pewne ryzyko. Warto więc po skorzystaniu z nich dla spokoju zmienić swoje hasła dla pewności. W tym przypadku nic nie wskazuje, że strona w jakiś sposób wykorzystała logowanie do przejęcia kont, ale warto dmuchać na zimne, niż póżniej żałować.