w

Ta lotnia może zostać niedługo wyłączona, bo zdaniem graczy Fortnite daje przewagę

Fanpage Grupa

Jedna z nowych lotni zdaniem youtuberów jest “Pay2Win”. Dla normalnych graczy nie robi to raczej większego wrażenia, dla profesjonaliści mają z tym problem.


To normalne, że co jakiś czas w Fortnite pojawiają się przedmioty, uznawane za takie, które dają przewagę. Czasami chodzi o brak dźwięków kroków, czasami o szybszy bieg, a jeszcze innym razem o trudniejsze dostrzeżenie czy trafienie przeciwnika.

W tym przypadku chodzi o to ostatnie, czyli utrudnione celowanie. Gracze zorientowali się, że jedna z nowych lotni poprzez swoją animację w pewien sposób chroni gracza przed innymi.

Lotnia, która daje przewagę?

Normalni gracze nie korzystają praktycznie z żadnych sposobów na ułatwienie sobie rozgrywki czy utrudnienie życia przeciwnikom – oni po prostu się dobrze bawią. Inaczej na scenie PRO, gdzie każda, nawet najmniejsza rzecz, ma znaczenie.

Dlatego obecnie wszyscy skupili się na tej lotni, która dla wprawnych osób jest w pewien sposób ochroną przed innymi. Dlaczego? W momencie wykonywania animacji postać jest na lotni, co utrudnia trafienie.

Już teraz mówi się, że lotnia może zostać wyłączona w trybach turniejowych. Youtuberzy nagrywają o tym filmy, na Reddicie powstają tematy. Epic raczej już o tym wie, ale nie podjęto jeszcze żadnej decyzji.

Możliwe, że lotnia zostanie w jakiś sposób zmieniona, ale też nie jest to nic pewnego. W końcu podczas meczów niewiele to zmienia.