w

Ten skin wywołuje spadki FPS u wszystkich graczy, którzy są w danym meczu. Jakim cudem?

Fanpage Grupa

Jeden ze skinów w Fortnite ma dość specyficzne możliwości lagowania gry.


Skórki i inne różne przedmioty kosmetyczne mają czasami wyjątkowe cechy. Niektóre z nich sprawiają, że skiny czy lotnie potrafią zapewnić dodatkową przewagę. Tak było ze skórkami superbohaterów albo lotnią, którą niesamowicie trudno było trafić.

Teraz jeden ze skinów poszedł nieco dalej. Okazuje się, że szybkie zmienianie jednego z przedmiotów wywołuje spadki FPS u wszystkich graczy, którzy znajdują się w danym lobby. Póki co nie zostało to naprawione.

Spadki FPS przez skina

Skórką tą jest Midas. Ta w dziwny sposób wchodzi w reakcję z miotaczami pajęczyn. Szybkie przełączenie się pomiędzy broniami i rękawicami sprawia, że Fortnite zaczyna gubić klatki. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gracze są w stanie zlagować tak cały mecz.

Sposób, w jaki to działa, pokazał na jednym ze swoich filmów SypherPK, który sam był zaskoczony, że jego kumpel jest w stanie wywołać spadki FPS do 30.

Czy jest to szkodliwe? W określonych okolicznościach tak, chociaż trudno tego sensownie używać w celu uzyskania przewagi. Jeżeli jednak będziecie doświadczać spadków FPS, to być może wcale nie chodzi o Wasz komputer.

Epic zapewne to naprawi przy okazji kolejnej aktualizacji, ta pojawi się już 18 stycznia 2022, czyli za kilka dni. Według leakerów może to być jeden z większych patchów, jakie pojawią się w tym sezonie.