w

Tfue tłumaczy, dlaczego Fortnite „ssie”, zaliczając jednocześnie najgorszy miesiąc od 2018 roku

Reklama

Tfue to jeden z największych streamerów, który głównie kojarzony jest z Fortnite. Turner odszedł od produkcji Epic Games już jakiś czas temu, przerzucając się między innymi na Minecrafta.


Co się stało z Tfue? Na ten moment gra głównie w Minecrafta, praktycznie nie dotykając już Fortnite. Po prostu odszedł, co widać po jego ostatniej aktywności. W marcu 96% czasu streamowania spędził w Minecrafcie.

To przełożyło się na najgorszy miesiąc pod względem oglądalności od 2018 roku. Średnio oglądało go około 11 tysięcy widzów. To spory spadek względem jego normy. Od jakiegoś czasu notuje coraz gorsze wyniki.

Tfue o Fortnite i streamerach

Reklama

W związku z akcją „RIP Fortnite”, Tfue ponownie został zapytany o jego stosunek do tej gry, a także streamerów, którzy nadal transmitują produkcję Epic Games. Jak słyszymy:

„W przeciwieństwie do niektórych ludzi, którzy dosłownie mają tylko mechanikę i utknęli w tej grze, ponieważ nie mają osobowości i nie będą mieli żadnych widzów grając w coś innego. Zasadniczo Fortnite jest wypełniony po prostu grupą ludzi o zerowej osobowości, a gra jest cholernie martwa…”

Streamer wyraźnie mówi, że osoby trzymające się Fortnite nie mają na tyle dużej osobowości, by spróbować czegoś innego, gdyż mało kto chce ich oglądać podczas grania chociażby w Minecrafta. Sam jest przekonany, że mógłby wrócić do Fortnite i pewnie miałby dwa razy więcej widzów, ale nie chce grać w coś, co nie sprawia mu przyjemności.

Reklama

„Wszyscy niesamowici twórcy treści z rozwiniętymi osobowościami, których poznałem grając w Fortnite już w to nie grają. Dlaczego? Ponieważ tego już nie potrzebują… Po co grać w grę, która jest do niczego?”

Video

Tfue jest przekonany, że Fortnite jest już martwy. Jednocześnie wie, że miałby więcej widzów, grając w niego zamiast w Minecrafta. Wspomina o tym, że streamerzy boją się podjąć decyzję o transmitowaniu czegoś innego, gdyż nie będą mieli zbyt wielu widzów – sam zalicza najgorszy miesiąc od dobrych trzech lat.

W Polsce masa osób przerzuciła się na Minecrafta, choć nadal wracają czasem do Fortnite. Na polskim Youtube dalej są jakościowe kanały, natomiast zdecydowanie więcej jest tych z „darmowymi przedmiotami”, które po prostu kłamią. To prawdopodobnie efekt odejścia popularnych twórców, którzy codziennie publikowali nowe filmy z Fortnite.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Fortnite