w ,

Twitch zbanował streamera, który groził dzieciom piekłem grając w Fortnite

To kolejny ban streamera, który dość mocno wypowiada się o różnych sprawach powołując się na religię.


To bardzo dziwny przypadek, który wywołuje wiele emocji. DrWitnesser w 2020 roku został zbanowany na 7 dni za grożenie dzieciom w Fortnite, że jeżeli nie będą wierzyły w jego Boga, to zostaną zesłane do piekła.

Pojawiło się wówczas bardzo wiele krytycznych słów w stronę streamera, który po roku nie zmienił swojego podejścia. W efekcie został zbanowany.

Ban na czas nieokreślony

Jak dowiadujemy się z profilu Twitter steamera, został on zbanowany na czas nieokreślony za ponowne łamanie regulaminu platformy. Oficjalnym powodem jest

“angażowanie się w nienawistne zachowanie wobec osoby lub grupy ludzi”

Kanał jest już niedostępny, więc trudno konkretnie powiedzieć, o co mogło chodzić. Natomiast wpisy na Twitterze podpowiadają, że ponownie było to związane z religią.

Bardzo możliwe, że będzie to permanentna blokada bez możliwości odwołania. Szczególnie, że streamer dalej umieszcza na swoich mediach społecznościowych wpisy wprost krytykujące Twitcha i ponownie wspominające o piekle.

Tranmisje streamera oglądało średnio 250-300 osób. Najwięcej grał w Fortnite. W produkcji Epic Games spędził ponad 470 godzin. Drugą kateogirą są Rozmowy z 91 godzinami i potem COD Warzone z 26 godzinami.