w

W Fortnite pojawią się portale, pozwalające na szybkie dostanie się z jednego końca mapy na drugi

Fanpage Grupa

Według najnowszych informacji w Fortnite znajdzie się mechanika portali, pozwalających na szybkie przemieszczanie się po wyspie.


Portale to coś, o czym pierwsze przecieki pojawiły się już kilka miesięcy temu. Wtedy wiadomo było o nich tyle, że zwyczajnie się pojawią. Dzisiaj leakerzy mają więcej informacji na ten temat, choć nadal jest to bardziej wskazówka, niż gotowa mechanika do wprowadzenia.

Na pewno Epic eksperymentuje z portalami, pozwalającymi na szybsze przemieszczanie się po wyspie. Nie wiadomo jednak, kiedy zostaną one wprowadzone ani w jaki dokładnie sposób będą działać.

Portale w Fortnite

Portale mają przypominać lub wręcz być tymi samymi, które zostały dodane w 5 sezonie 2 rozdziału. Tworzenie ich będzie się odbywać za pomocą specjalnej mechaniki powiązanej z sadzonką Drzewa Rzeczywistości.

Portal wyśle wiązkę światła w niebo i przeniesie gracza w jakieś miejsce na mapie. Nie wiadomo, czy to miejsce będzie się jakoś wybierać, jaki będzie tego zasięg etc.

HYPEX obstawia, że może to wyglądać tak, jak przy Wraith w Apex Legends. Tam służy to bardziej do zaskoczenia przeciwników lub ucieczki. Zapewne jest to plan Epic jeszcze na ten sezon, skoro w jakiś sposób ma być w to zaangażowane Drzewo Rzeczywistości.