w

Wystarczył rok, żeby Epic naprawiło jeden z najgorszych błędów z budowaniem w Fortnite

Niemalże po roku naprawiono exploit, który pozwalał na “przejmowanie” ścian.


W Fortnite jest w sumie kilka błędów, które nie dają spokoju społeczności już od wielu miesięcy. Jeden z nich polegał na “przejmowaniu” ścian postawionych przez przeciwników. Gracze narzekali na ten konkretny exploit od początku 10 sezonu.

Po wielu miesiącach, w której informacji, Epic poinformował, że naprawił ten problem i korzystanie z exploita nie będzie już możliwe.

Koniec z tym błędem

Z jakiegoś powodu patrzenie na północ przy edycji i próbie budowania pozwalało na przejmowanie i uprzykrzanie życia przeciwnikom w nieuczciwy sposób. Powstało na ten temat wiele filmów, szczególnie w ostatnim okresie, gdy było to wykorzystywane również podczas turniejów.

Epic oficjalnie wczoraj dało znać, że uporano się z tym problemem raz na zawsze. Deweloperzy podziękowali również za cierpliwość i komunikację w tym temacie. Wiadomość stosunkowo krótka i zdecydowanie nie widać po niej, ile nerwów kosztowała.

Dobrze, że przed 13 sezonem Epic wraca do tego typu kwestii i je naprawia. To ważne z perspektywy turniejów, ale też kolejnego “bum” w popularności gry. Na pewno wiele osób wróci sprawdzić, co się zmieniło i dobrze, że takie osoby nie spotkają się z tego typu błędami.