w

Co będą dawały Mandragory w Hogwarts Legacy? Mają posiadać specyficzne zastosowania

Do czego będzie można wykorzystać wrzeszczącą roślinę z uniwersum Harry’ego Pottera?


Mandragory to magiczne rośliny lecznicze, które po wyjęciu z ziemi wydają przeszywający krzyk. W murach Hogwartu można było znaleźć je na zajęciach z zielarstwa, co pokazały między innymi książki i filmy.

Rośliny te odegrały kluczową rolę w części o podtytule Komnata Tajemnic, ponieważ mogą zostać wykorzystane do stworzenia mikstur ożywiających spetryfikowanych. Okazuje się, że w Hogwarts Legacy roślina również znajdzie swoje zastosowanie, jednak nie będzie ono polegało na tym samym.

Mandragory w Hogwarts Legacy

Oczywiście niewykluczone jest to, że w Hogwarts Legacy wspomniana roślina przyda się również do tworzenia mikstur, jednak twórcy gry poinformowali fanów o innym ciekawym zastosowaniu. Krzyk wydawany przez Mandragory sprawia, że w rozgrywce będzie można wykorzystać je jako broń. Napisano o tym na oficjalnym koncie Hogwarts Legacy na jednej z platform społecznościowych. W określonym dystansie roślina będzie ogłuszała i raniła przeciwników.

Video

Magiczna roślina, która wrzeszczy, kiedy wyciągnie się ją z ziemi. Może zostać wykorzystana do ogłuszenia i zranienia przeciwników w zasięgu.

Wychodzi na to, że gracze Hogwarts Legacy będą mieli naprawdę wiele opcji w walce i sporo miejsca do eksperymentowania. W starciach można użyć nie tylko mandragory, ale również wielu różnorodnych zaklęć czy mikstur.

Wszystkie z istotnych umiejętności można pozyskać, uczęszczając na zajęcia – niezależnie od tego, czy chce się poznawać nowe czary, przygotowywać wywary czy zajmować się zielarstwem. Aby w pełni wykorzystać potencjał w walce konieczne będzie odpowiednie przygotowanie się.

Walka to oczywiście nie wszystko, co do zaoferowania ma Hogwarts Legacy. Fani będą mogli nie tylko eksplorować zamek Hogwartu, ale również otaczające go charakterystyczne miejsca, jak na przykład Hogsmeade czy Zakazany Las, którym można było przyjrzeć się w publikowanych wcześniej zwiastunach. Z każdym dniem premiera gry jest coraz bliżej – gracze zagrają w Hogwarts Legacy już 10 lutego, a ci, którzy kupili rozszerzoną wersję produkcji, będą mogli uruchomić ją 3 dni wcześniej.

DołączObserwuj
Więcej z Harry Potter Hogwarts Legacy