7 elementów, które wyróżniały LoLa przez ostatnią dekadę

League of Legends

Reklama

Co sprawiło, że LoL pomimo upływu lat wciąż ma oddaną rzeszę fanów i gra dalej się nie nudzi?

Reklama


Pewne zmiany w LoLu zapadły w pamięć graczom. Inne przyciągnęły ogromne ilości nowych fanów. Co wyróżniało League of Legends w ostatnich latach?

Co wyróżniało LoLa przez ostatnie 10 lat

Wiele gier stara się utrzymać na rynku i nie zostać zapomniana po paru latach. Wśród nich nie brakuje tytułów, które są regularnie aktualizowane, mają sporo postaci lub wiele skórek. Mimo to wciąż zdarza się, że wspomniane gry pewnego dnia odchodzą w zapomnienie.

Co stało się, że LoL mimo upływu lat wciąż jest szalenie popularny i przyciąga coraz to nowych graczy? Jakie zmiany wpłynęły na to, że gra nie zaczęła się nudzić? Co takiego robi Riot, że ich produkt jest znany nawet wśród osób, które w niego nie grały? Oto kilka przykładów.

Reklama

Teamfight Tactics

Dodatnie TFT do LoLa było ogromnym powiewem świeżości. Wielu graczy powróciło, skuszonych nowym trybem, inni zaczęli grać w tytuł Riotu właśnie dla potyczek.

Sam tryb cieszył się od początku ogromną popularnością. Wprowadzenie nagród za wykonywanie misji w ramach przepustek również było motywujące dla graczy. Małe Legendy to dla wielu przeuroczy dodatek i chętnie odblokowują kolejne progi przepustki, by dostać darmowe jajka.

ZOBACZ – Teamfight Tactics: Patch 10.2 – Opis zmian

Cinematiki

Riot, mimo że jest znany z tworzenia swojej jak dotąd jedynej gry (zaznaczając, że bardzo długo nie ujawnili innych tytułów, nad którymi pracowali), to również jest ceniony za tworzenie świetnych i klimatycznych cinematiców. Bez wątpienia są to naprawdę dobre produkcje, które mają rzesze fanów.

Cinematiki o LoLu mają miliony wyświetleń i mimo upływu lat dalej wielu fanów do nich wraca.

Video

Video

ZOBACZ – Riot pokazuje reworki wizualne Annie i Nautilusa. Nowy wygląd umiejętności

Muzyka w grze

Nie chodzi tutaj o dźwięki z samej gry, ale wprowadzanie kolejnych zespołów wraz z dopracowanymi teledyskami. Riot idzie coraz dalej. Początkowo był to świetny Pentakill, który do dziś ma oddanych fanów. Później zdecydowali się stworzyć K/DA, które również było strzałem w dziesiątkę. Ostatni zespół – True Damage poza tworzeniem muzyki był również powiązany z modą (współpraca z Louis Vuitton). Ciekawe, co planują stworzyć w przyszłości.

Video

Wprowadzenie Heralda i niedawne zmiany smoków

Rift Herald pojawił się na Summoner’s Rift już jakiś czas temu. Był to ciekawy i urozmaicający rozgrywkę krok ze strony twórców. Dziś pewnie wielu nowych graczy nie wyobrażałoby sobie gry, gdyby na mapie był tylko Baron i podstawowy smok.

Zmiany smoków, wprowadzenie różnych żywiołów, a potem także zmiany mapy na ich podstawie także były znaczącym odświeżeniem gry. Dało to wiele nowych możliwości, a nowe elementy zapewne zachęciły starych graczy do powrotu do LoLa.

ZOBACZ – Wygląd prestiżowej True Damage Senny oraz walentynkowe skiny Yuumi i Jinx

Coraz lepsze skórki do bohaterów

Gracze, którzy pamiętają początki League of Legends, zapewne pamiętają również o starych skórkach, które często niewiele zmieniały. Dziś skiny takie jak Gentleman Cho’Gath czy Heimerdinger Marsjanin wzbudzają wiele kontrowersji, ponieważ gracze przyzwyczaili się, że skórki zmieniają naprawdę dużo (nawet jeśli nie są legendarkami). Dziś skiny to małe dzieła sztuki, niejednokrotnie posiadające dodaną muzykę, zmieniony taniec, wiele opcji dialogowych i wymyślne animacje powrotu.

Nowe skórki wprowadzają wiele dodatkowych elementów, takich jak muzyka, dodatkowe kwestie dialogowe, a nawet zupełnie inny charakter postaci.

Zmiany w runach

Zmiany w runach również były ogromnym odświeżeniem gry. Dawniej wielu graczy narzekało, ponieważ runy były dość drogie, a nie każdy chciał grać jedynie na dwóch podstawowych zestawach. Wprowadzenie nowego systemu run wiele ułatwiło i dziś niektórzy nie wyobrażają sobie grania w inny sposób.

W połączeniu z ogromną ilością nowych bohaterów kupowanie i kompletowanie nowych run byłoby uciążliwe. Dziś wystarczy chwilę przed rozpoczęciem gry odpowiednio ustawić swoje runy, bez obaw, że zabraknie na jakąś PZ (stara waluta).

Stary wygląd run

E-sport

E-sport w League of Legends jest niesamowicie ważny. Nie da się temu zaprzeczyć i nawet gracze, którzy średnio się interesują, kojarzą najbardziej znane twarze pojawiające się w profesjonalnych rozgrywkach. Z biegiem lat imprezy e-sportowe robiły się coraz większe, przez co dziś kojarzą się z ogromnymi emocjami, widowiskowym otwarciem, eventami z tej okazji i wiele wiele więcej.

Fani z całego świata kibicują ukochanym drużynom, a profesjonalni gracze dla wielu stali się prawdziwymi idolami.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej