w

7 najlepszych supportów w aktualizacji 9.19!

RIOT GAMES

Siedmiu wspaniałych wspierających w aktualizacji 9.19!


Aktualizacja 9.19 stworzona pod Mistrzostwa Świata 2019. W tej aktualizacji pozmieniało się trochę i możecie się zaskoczyć, jak zobaczycie listę!

Obecna meta

W tej aktualizacji mocno ucierpiała kotka, w ostatnich patchach mocno dominowała, ale teraz dostała srogie nerfy i ma problemy w odnalezieniu się. Yuumi musiała przejść na chwilową (mamy nadzieję) emeryturę, ale kilku nowych bohaterów ją zastąpiło.

Jeżeli lubisz grać jako wspierający lub dostaniesz znienawidzonego autofillia, ta lista powinna Ci pomóc. Pamiętajcie, że nawet grając najlepszym bohaterem, trzeba umieć nim grać, a nie wyciągać go po raz pierwszy na rankeda.

Blitzcrank

Wcześniej zdominowany przez Thresha, Nautiliusa czy Pyke — grabującą konkurencję, teraz powraca. Oryginalny i pierwszy  łapacz nie był najlepszy, ale to się zmieniło.

Dodatkowe 100 jednostek na Q pozwoliło na przegonienie Q Pyke (1100), Thresha (1075) oraz Nautliusa (1050). Robot posiada obecnie 1150 jednostek zasięgu.

Blitzcrank posiada obecnie 53,64% wygranych, skok o prawie 4% porównując ostatnią aktualizację.

Nautilius

Trzy cceki, tarcza, duże obrażenia oraz spowolnienie. Czego chcieć więcej? Jeżeli dostaniesz kotwicą… nie ma ratunku.

Bezlitosny potwór z głębin posiada obecnie 52,97% wygranych i plasuje się zaraz za Blitzem na drugim miejscu. Posiada dodatkowo jeden z najwyższych wskaźnik wyboru, prawie 16%!

Jego najgorsi rywale: Yuumi i Lux wypadli z mety, więc jest to najlepsza pora na ogromnego kolosa.

Morgana

Najlepsza recepta na Blitza oraz Nautiliusa, dlatego nie ma co się dziwić, że znajduje się tak wysoko. Jej Black Shield nie pozwala na przyciągnięcie i potrafi zatrzymać każdą kontrolę tłumu.

Pomimo procent wygranych oscylujących na poziomie 48,4% jej zestaw umiejętności pozwala na dopasowanie się do każdej rozgrywki. Jeżeli w późniejszej fazie gry trafi z Q papierowy cel, możemy tym wygrać grę.

Nie ważne, na jakim poziomie umiejętności jesteś, musisz umieć grać tym bohaterem.

Rakan

Super mobilny z zestawem umiejętności przydatnym w każdej fazie gry. Podrzucenia, zauroczenia, tarcze oraz leczenia czynią z Rakana świetnego wspierającego. Ptaszek mocno doceniany w zawodowych rozgrywkach, a umiejętne nim granie zagwarantuje kilka honorków na koniec meczu.

Aktualny procent wygranych jest na stałym poziomie około 50%.

Pyke

Znienawidzony przez ADC z obu stron. Zabiera Ci zabójstwa, ale oddaje złoto. Grab z drugim najdłuższym zasięgiem, przyśpieszenie oraz niewidzialność, skok z ccekiem oraz nieuchronne obrażenia wykończające… czego chcieć więcej? A no tak i możemy obijać go, ile chcemy… zregenruje się.

Nie dość, że nafeeduje swojego strzelca, sam zdobędzie jeszcze większą ilość złota, pozwalającą na kupno kolejnych itemów, do siania pogromu.

Volibear

Jeden z najtrudniejszych do nauczenia się grania na wsparciu bohaterów. Zdominował pro scenę chińską oraz koreańską. Możemy być pewni, że zobaczymy go na mistrzostwach. Przyśpieszenie z przerzuceniem oraz fear pozwala na łatwe unieszkodliwienie przeciwnego adc. Niestety pomimo częstego pojawiania się na pro scenie, dalej jest odrzucony z SoloQ. Może zmieni się to po Worldsach? Zobaczymy.

Nami

Jedyny z typowych wspierających w obecnym zestawieniu. Do tej pory Karma i Yuumi zdominowały biedną rybkę, ale w tej aktualizacji powstała z patelni martwych i wkroczyła do akcji! Dobra synergia z obecnie najsilniejszymi strzelcami w aktualizacji 9.19 pozwala na łatwiejsze wygrywanie gier. Aktualnie jej wskaźnik wygranych stoi na 50%, ale zapewne niedługo się podniesie.

Zobaczenie rybeńki na Mistrzostwach są stosunkowo niskie, ale być może któryś z graczy nas zaskoczy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends