w

Chodzenie AFK w LoLu powinno kończyć się banem? Społeczność prosi o zaostrzenie kar

Gracze League of Legends proszą o zaostrzenie kar za celowe opuszczanie meczów.


Od samego początku istnienia moby od Riot Games, zdarzają się gracze, którzy specjalnie wychodzą z gry. Użytkownicy uważają, że kary za takie przewinienie są zdecydowanie za niskie i proszą o podniesienie ich. Co na to deweloper?

Wychodzenie z meczów

Celowe opuszczanie rozgrywki po nieudanej akcji, jest zjawiskiem częstym i niezwykle irytującym dla pozostałych członków grającego jeszcze zespołu. Zdarzają się sytuacje w których pomimo tego, iż wszystkie inne linie wygrywają, osoba wychodzi i tym samym skazuje drużynę na pewną przegraną.

W jednym z komentarzy pojawił się tytuł gry, w której twórcy opracowali “dobry system karania AFKów” i według autora, do League of Legends powinno się wprowadzić podobny. Mowa tutaj o Counter Strike: Global Offensive, gdzie za pierwsze opuszczenie meczu nakładana jest kara 30 minutowa, jeżeli w przeciągu tygodnia sytuacja się powtórzy, gracz dostaje blokadę na 2 godzin, następnie tydzień i ostatecznie 30 dni.

Aktualnie w LoLu jedyne co spotyka niechcących dokończyć meczu, to Leaver Buster, który uniemożliwia znalezienie gry przez kilkadziesiąt minut, dodając ukaranego do kolejki o niskim priorytecie.

Jeden z pracowników Riot Games zapowiedział, że to się zmieni, a nowy sposób działania systemu wykrywania AFKów, jest już wprowadzany na oficjalne serwery.

Powoli wprowadzamy zmiany w sposobie, w jaki nasz system współdziała z graczami, którzy są AFK i celowo chcą przegrać grę.

Wprowadzono już pewne zmiany, które sprawiają, że jest mniej wyrozumiały dla AFKów, w tym tych, którzy wychodzą z gry po raz pierwszy. Lecz to nie jest jeszcze koniec.

Być może w przyszłości wychodzenie z meczu, będzie wiązało się z przerwą od League of Legends, a częstotliwość tej praktyki zmaleje.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends