Czy pisanie „report him” podczas gry w LoLa i zgłaszanie jednego gracza w kilka osób działa?
Namawianie do reportowania, a konsekwencje w LoLu.
Trollowanie, czy też wyzywanie nie jest w LoLu niczym niesamowitym, gracze co chwile spotykają mniej, lub bardziej toksyczne osoby. Szczególnie jeżeli dana osoba przegrywa linię, źle użyje smite’a lub wejdzie do walki drużynowej w nieodpowiednim czasie.
Wtedy na czacie najczęściej obwinia się wszystkich dookoła, tylko nie siebie. Potem to już klasycznie odbywa się trollowanie, podkładanie się, specjalne przegrywanie. Wówczas często można na czacie zobaczyć wiadomości w stylu „report him”. Czy pisanie czegoś takiego ma sens?
„Report Yasuo x9”
Z wyrażeniem „pls report x9” spotkał się już zapewne każdy. Jest ono często używane przez graczy, którzy na ogólnym czacie chcą pokazać, jak to im sojusznik nie zintował gierki i co on właściwie robi jeszcze w tej grze. Obok tego stoi drugi mit, że za namawianie do reportowania jest również ban.
- ZOBACZ – Gracze LoLa bardzo narzekali na ramki, więc Riot postanowił je zmienić. Tak teraz wyglądają
Problem jak się okazuje, jest nieco gdzieś indziej. Wątpliwości postanowił rozwiać pracownik Wsparcia Gracza JudgeGregg.
JudgeGregg zwraca uwagę na jedną ważną kwestię – ilość reportów. Namawianie do zgłaszania nie ma sensu. System Riotu nie zwraca uwagi na liczbę zgłoszeń. Rozpatruje każde z osobna, niezależnie od tego, czy po grze wykrzyknik przy nicku podejrzanego kliknięto 9, czy też 2 razy. Oznacza to, że chociaż nie otrzymamy bana za namawianie do reportowania, to lepiej tego nie robić i zwyczajnie samemu zgłosić oponenta. Da to takie same efekty.