w

Czy wpisywanie nazw bohaterów LoLa powinno usunąć wybór zakładki roli w champion select?

Społeczność League of Legends chciałaby, by Riot usprawnił wyszukiwanie postaci podczas wyboru bohatera przed grą.


W champion select w LoLu zawsze sporo się dzieje. Gracze zastanawiają się, jakiego bohatera wybrać w danym meczu, muszą odpowiednio przemyśleć bany oraz to, jak kontrować przeciwników. Od czasu do czasu wymienia się także postacią z sojusznikiem, więc trzeba szybko reagować i dogadywać się z drużyną.

Gra oferuje kilka funkcji, które w teorii mają usprawnić szukanie poszczególnych postaci – można je sortować na różne sposoby lub grupować względem wybranej roli. Ci, którzy wolą szukać po nazwie bohatera, mogą ją wpisać w okienku po prawej stronie.

I tu pojawia się pewien problem. O co chodzi?

Usprawnienie champion select w LoLu

Użytkownik o pseudonimie Kemoyin25 zaczął temat wyszukiwania bohaterów podczas champion select w League of Legends. Gracz zauważył, że wyszukiwarka nie do końca działa tak, jak jego zdaniem powinna. Co dokładnie mu przeszkadza?

Powiedzmy, że masz wybraną zakładkę ze środkową aleją, a twój top chce wybrać za ciebie lub odwrotnie. Sojusznik pyta o swojego championa, gdy zostały ostatnie 3 sekundy na wybór (jak to gracze LoLa mają w zwyczaju), wpisujesz jego nazwę i o nie! Bohater nie pojawia się. Dlaczego?

No właśnie. Przecież miałeś wybraną zakładkę z midem. Potem nie udaje ci się wybrać championa, mija czas i przypadkowo dodge’ujesz mecz. Niefortunnie.

Czy moglibyśmy usunąć wybór zakładki podczas wpisywania nazwy bohatera? Przecież jeśli wpisujemy imię postaci, wybór roli nie jest w tym momencie potrzebny. Albo przynajmniej niech Riot zrobi opcję wyłączenia wyboru zakładki podczas wyszukiwania. 

Przytoczony post szybko stał się popularny i poprało go wiele osób. Zdaniem graczy to bez sensu, że dana postać nie wyświetla się, jeśli wpisze się jej pełne imię, ale przypadkiem zaznaczy niewłaściwą zakładkę roli.

Inny gracz napisał:

Zawsze uważałem, że powinno to wyświetlić wskazaną postać bez względu na wszystko. Jeśli wpisze Lulu, to pokażcie mi Lulu – nie ma znaczenia czy wcześniej zaznaczyłem junglę czy nie. Dajcie mi bohatera, którego imię wpisałem przed chwilą. 

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends