Darmowe RP dla wszystkich graczy LoLa. Jak kiedyś Riot radził sobie z toksycznością i dlaczego to nie wyszło?
Obecnie walka Riotu z toksycznością polega głównie na karaniu toksycznych graczy. A jak to wyglądało kiedyś, gdy twórcy mieli inne podejście?
League of Legends ma już ponad 10 lat i nic dziwnego, że deweloperzy wielokrotnie zmieniali swoje podejście w różnych kwestiach. Co jakiś czas w sieci można się natknąć na opinie, że żeby pozbyć się toksyczności, wystarczyłoby odpowiednio nagradzać graczy.
I Riot doskonale o tym wie. Dlatego w LoLu istnieje system honoru, który promuje pozytywne zachowania. Co jednak gdyby pójść o krok dalej, a raczej wrócić do pierwotnych założeń?
Gdy Riot rozdawał RP za darmo dla pozytywnych graczy
Mało kto wie, ale kiedyś Riot miał inne podejście do walki z toksycznością. Zamiast karać, to wynagradzał. W 2011 roku, czyli dobre 11 lat temu, każdy, kto nie miał żadnego bana w okresie 2 miesięcy, otrzymywał 450RP.
W 2011 roku wszyscy uznali to za doskonały sposób radzenia sobie z toksycznością. Na forach, na Reddicie wszyscy chwalili ten ruch, który był niestandardowy, ale bardzo pozytywny.
Co za doskonały ruch. Sprawić, że ci, którzy nie dostali bana poczuli się docenieni, a ci zbanowani mieli powód do zmiany postępowania i zdobycia nagród w przyszłości.
Mądry ruch Riot. Dobra robota.
Niestety nigdy więcej tego nie powtórzono. Obecnie jedynym sensownym sposobem na zdobycie RP jest korzystanie z programu partnerskiego banków pokroju Alior Banku. Jest to autoryzowane przez Riot i faktycznie działa.
To coś, o czym już pisaliśmy i po kilku miesiącach testu spokojnie można powiedzieć, że sposób ten się sprawdza. I tak wszyscy płacą telefonem, a tutaj przy okazji wpadają punkty, które można wymieniać na RP.
Korzysta z tego coraz więcej osób i nic dziwnego. Każde wydane 1,50 zł jest premiowane dodatkowym punktem na koncie. Z kolei 100RP będzie można odebrać za wydane 300 złotych, bowiem przekłada się to na 200 punktów. Co i jak?
- Zakładamy konto w banku, zamawiając od razu kartę z Mistrzowską Ashe.
- Po otrzymaniu karty aktywujemy ją za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej lub w placówkach Alior Banku.
- Dodajemy kartę do naszej płatności mobilnejl, aby zbierać dodatkowe punkty.
- Dołączamy do programu “Mastercard Bezcenne Chwile”.
- Aktywujemy korzyść „punkty dla graczy”. Korzyści możesz w prosty sposób wybierać za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej lub w placówkach Alior Banku.
I tyle, zapominacie o sprawie i co jakiś czas zaglądacie na konto, by zobaczyć, ile Wam się uzbierało RP i na co możecie je wymienić.