w

Dlaczego choć nowe skórki chroma będą za darmo, to mało który gracz LoLa będzie je miał?

Podczas jednej z ostatnich aktualizacji serwera testowego League of Legends do plików dodano nowe informacje o dwóch skórkach chroma.


Wygląda na to, że Riot w tym roku pozwoli graczom na zdobycie dwóch dodatkowych skórek chroma do postaci. Ich odblokowanie nie będzie jednak zbyt proste.

Chodzi tutaj o chroma do Warwicka oraz Twitcha, za co będą i kiedy mogą się pojawić?

Dwie nowe chroma za darmo

Riot już jakiś czas temu zapowiadał zmianę swojego podejścia w stosunku do zwiększania różnych kar. Po odezwie społeczności deweloperzy doszli do wniosku, że gracze potrzebują większej zachęty do dobrego zachowywania się. Tutaj pojawiają się właśnie dodatkowe chroma.

W jednej z ostatnich aktualizacji na PBE dodano dwie dodatkowe wersje skórek, których podglądu jeszcze nie ma. Znamy natomiast ich pełne nazwy:

  • Grey Warwick (Rose Quartz Chroma) + Ikonka
  • Medieval Twitch (Amethyst Chroma) + Ikonka

Bardziej doświadczeni gracze na pewno zorientowali się już, o co chodzi. To prawdopodobnie będą chroma za osiągnięcie 5 poziomu honoru. Czyli oprócz skórek, które były do zdobycia już wcześniej, teraz pojawią się chroma oraz ikony przywoływacza.

Kiedy będą do zdobycia? Dobre pytanie, na które na ten moment nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Poziom honoru zawsze resetuje się na początku sezonu.

“Twój poziom honoru resetuje się na początku sezonu, tak jak twoja ranga. Wszyscy zaczynają między 2. a 3. poziomem honoru, chyba że ktoś na początku sezonu był poniżej 2. poziomu.”

Nie wiadomo jednak, czy nagrody nie zostaną dodane już w trakcie trwającego sezonu, właśnie ze względu na wspominaną zmianę filozofii Riotu.

Co trzeba wiedzieć o honorze w LoLu?

Riot przygotował specjalne FAQ odpowiadając na najważniejsze pytania. Znajdziemy tu informacje między innymi o poziomach.

Czy muszę robić coś szczególnego, by awansować?

Aby awansować, wystarczy grać tak, aby wygrywać. Weź udział w meczu, nie działaj umyślnie na szkodę drużyny, a zaczniesz awansować w ciągu następnych tygodni i miesięcy. Jeśli twoi koledzy z zespołu wysoko cię cenią, otrzymasz małą premię w postępach i nagrodach, np. ozdobę ekranu wczytywania.

Czy wciąż będę awansować, nie dostając honoru?

Tak. Wystarczy tylko wziąć udział we wszystkich grach i postarać się je wygrać.

Czy głosowanie na moich współgraczy będzie miało wpływ na mój poziom honoru?

Tak, ale będzie ci potrzebna mała pomoc. Cała drużyna dostanie niewielką premię do swojego poziomu honoru, jeśli zagłosują wszyscy jej członkowie. Podobnie jak w meczu — wygrywacie lub przegrywacie jako drużyna.

Czy na wyższych poziomach honoru dostanę lepsze nagrody?

Tak! Wysłuchaliśmy waszych uwag i upewniliśmy się, że wasze nagrody awansują razem z wami. Z każdym poziomem kule i kapsuły przyniosą ci lepsze nagrody.

Czy mogę ograć system i zdobyć 5. poziom, ciągle grając z umówioną grupą, której członkowie będą honorowali siebie nawzajem po każdej grze?

Niezły pomysł. Też na to wpadliśmy. Dlatego skonstruowaliśmy system honoru specjalnie w taki sposób, by potencjalne nadużycia, takie jak to, nie zapewniały tobie (i twoim znajomym) dosłownie żadnych korzyści.

Kiedy awansuję?

Po osiągnięciu trzech punktów kontrolnych na danym poziomie honoru następnym przystankiem będzie awans na kolejny poziom. Punkty kontrolne zaczynają się po 2. i kończą na 5. poziomie honoru.