w

Dlaczego gracze twierdzą, że boty w Wild Rift grają lepiej od większości graczy League of Legends?

Zaawansowane boty w Wild Rift potrafią naprawdę sporo – CC-chaining, kupowanie sytuacyjnych itemów i dużo więcej.


Z czasem, jak społeczność dowiaduje się większej ilości informacji o mobilnej wersji League of Legends, produkcja okazuje się lepsza od swojego pierwowzoru.

Wcześniej gracze mieli okazję przyjrzeć się zupełnie nowym modelom bohaterów wyglądającym znacznie lepiej od tych z LoLa, a teraz pojawiają się wpisy mówiące, że boty w grze ponoć potrafią zachowywać się lepiej od normalnych graczy.

Jak działają boty w Wild Rift?

We wpisie użytkownika MaleQueef można przeczytać o tym, jak bot jest w stanie CC-chainować, kupować sytuacyjne przedmioty, pójść do jungli ze Smite’em, a nawet resetować podstawowe ataki, zmienić linię, aby zgankować lub zdjąć wieżę. Teamfighty w grach z tymi botami również nie są proste.

Kiedy grałem strzelcem, mając Sorakę jako swojego supporta, bot kupił Executioners Culling. W ich zespole był jungler. Myślałem, że gra będzie prosta, ale w momencie, kiedy Braum idealnie zgrał swoją umiejętność pasywną z ultem Ashe, która perfekcyjne resetowała swoje podstawowe ataki, doznałem szoku.

Te boty sprawiają, że poczułem się, jakbym grał z prawdziwymi ludźmi. Przeciwny Jarvan zaskoczył mnie z krzaka, robiąc Flash – E – ulti, a następnie Ahri rzuciła we mnie charma.

Autor wspomina również o tym, jak dobrze idzie im w split pushu. Jako przykład zostaje podany Nasus, który nieustannie siedział na linii, a kiedy gracze próbowali go zajść, ten wiedział, jak uciec.

Jeśli nie zwardujesz jungli, a właśnie rozpoczyna się w niej teamfight, uważaj na Camille, która zajdzie drużynę, ogłuszy carry, zultuje, a następnie jej team podąży za nią Flashami, aby wykończyć cel.

Przybranie taktyki 1-3-1 w przypadku tych botów również nie jest czymś niespotykanym.

Jeśli myślisz, że możesz pushować turret bez wizji, jesteś w błędzie. Przeciwny strzelec, jego support i jungler szybko zajdą cię od tyłu. AI jest również świetne w tower dive’owaniu.

Gracze są naprawdę zaskoczeni tym, co zostało wprowadzone do Wild Rift. Sporo komentujących wspomina o tym, że boty te powinny trafić również do League of Legends. Czy są na to szanse? Aktualnie trudno powiedzieć.

Wiele rozbieżności pomiędzy dwiema produkcjami Riot Games wynika prawdopodobnie z tego, że LoL jest znacznie starszą grą. Twórcy zmuszeni są nieustannie pracować na tym samym kodzie gry od 10 lat, co prowadzi do wielu błędów, słabej optymalizacji i problemów w produkcji. Po nabytym doświadczeniu prościej było uniknąć poprzednich błędów podczas programowania Wild Rift, a jedynym sposobem na poprawienie starszej produkcji byłoby napisanie jej od nowa.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends