w

Dlaczego gracze w LoLu po placementach lądują niżej? Riot wyjaśnia, by się tym nie przejmować

Rozegraliście już swoje mecze kwalifikacyjne i wylądowaliście niżej, niż się spodziewaliście? Okazuje się, że to nie jest problem.

Reklama

League of Legends ma dość prosty system, jeżeli chodzi o podział na rangi. Okazuje się jednak, że nie ma co się przejmować rangą, jaką otrzymamy tuż po rozegraniu swoich meczów kwalifikacyjnych.

Głównie dlatego, że Riot w zeszłym roku postanowił wprowadzić trochę zmian w kwestii przydzielania graczy tuż po placementach. Jak to w takim razie wygląda?

GRACZE LĄDUJĄ PO PLACEMENTACH NIŻEJ, NIŻ SIĘ SPODZIEWALI

Riot tłumaczy, że nie ma co się przejmować

„Gracze mają odczuwać postęp i swoje wspinanie się po kolejnych szczeblach” – to głównie dlatego ranga, jaką otrzymujemy po rozegraniu swoich placementów jest niższa. Jak czytamy, jest to najniższy możliwy wynik, od którego zaczynamy naszą przygodę w danym sezonie.

Wszyscy gracze przechodzą „miękki reset” na początku każdego sezonu, więc twoja nowa ranga będzie najprawdopodobniej niższa od tej uzyskanej na koniec poprzedniego sezonu.

Co warto wiedzieć o placementach i przydzielaniu?

  • Przegrywanie gier podczas placementów nie ma wpływu na utratę LP
  • Wygrywanie gier podczas placementów, daje więcej LP, niż podczas regularnych gier
  • Podczas placementów, seria promocyjna zostanie automatycznie pominięta
  • Do czasu ukończenia placementów, jesteś jedyną osobą, która widzi rangę
  • Unikanie gier (wychodzenie z okna wyboru bohaterów) nie ma wpływu na placementy, otrzymuje się jedynie karę za wyjście

Jak widzicie, nieco to wszystko różni się od tego, czego można się spodziewać. Wszystko przez to, że Riot chce w pewien sposób zasymulować nam naszą drogę i postęp, który robimy.

Może się to w pewien sposób wydawać sztuczne i rzeczywiście, trochę tak jest. Ten system jest jednak stosowany w wielu grach, by na początku konkretnego sezonu poczuć nieco wiatru w żagle i nie zniechęcać się już na starcie.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends