Dlaczego mecz po odrzuceniu nie jest od razu anulowany? Riot wyjaśnia
Graczy zastanawia, dlaczego po odrzuceniu gry, dalej trzeba czekać i nie można wejść od razu do nowej kolejki.
Dlaczego trzeba czekać po odrzuceniu gry? Czy przycisk „odrzuć” w ogóle ma jakąś funkcje? Riot odpowiedział na nurtujące pytanie graczy.
Sposób na ochronę przed AFKami?
Jeden z graczy na Reddicie postanowił poruszyć temat przycisku odrzucania meczu. Jego zdaniem istnienie opcji, która nie działa jest bezsensowne. Jak sam uznał naciśniecie „odrzuć” znaczy tyle samo, co nie zrobienie kompletnie niczego. Odczekać i tak musi każdy z oczekujących na mecz.
Autor posta dodał także:
Kiedy ktoś klika „odrzuć” głosowanie po prostu powinno zostać anulowane, tak jak w CS:GO. A skoro już mówimy o CS:GO, powinniśmy mieć też możliwość zobaczenia ile osób już zaakceptowało grę, a ile jeszcze nie. Poza tym – dlaczego nadal nie można zaakceptować gry za pomocą klawisza na klawiaturze?
ZOBACZ – Największa różnorodność podczas Worlds 2019 w historii. Pantheon banowany lub wybierany 77 razy
Autor posta doczekał się odpowiedzi od jednego z Rioterów – RiotKingCobry. Jak się okazało wszystko kręci się wokół ochrony przed AFKami.
Przycisk „odrzuć” istnieje bardziej dla zasady. Nie działa, ale w obecnym stanie nikt nie będzie narzekał, że go nie ma. Rioter przyznał, że początkowo myśleli nad innym rozwiązaniem, ale wybrali to, które jest prostsze i powoduje mniej błędów.
ZOBACZ – Cosplay Gnarów i taniec z Fiddlestickiem
Na jakiej zasadzie ma to działać?
Jeśli w kolejce do gry znajduje się jakiś AFK, w obecnym systemie nie wejdzie on do kolejnej kolejki, ponieważ czas oczekiwanie na grę się zakończy. Gdyby przycisk „odrzuć” wrzucał wszystkich pozostałych do nowego wyszukiwania – wrzucałby tam także wszystkich AFKów.
RiotKingCobry zauważył także, że przy najpopularniejszych trybach, gdzie czas oczekiwania na znalezienie gry jest minimalny (np. jak w przypadku niedawnego URFa) wrzucanie do kolejek AFKów znacznie wydłużałoby czekanie. Byłoby to zapewne irytujące dla graczy.
Zdaniem Riotera inny sposób sprawdzania, czy gracze są obecni przed komputerem wymagałby bardziej zaawansowanego systemu, który prawdopodobnie generowałby trudne do naprawienia błędy.
ZOBACZ – Kolejne pomoce dla graczy TFT – dokładny opis itemów po polsku