w

Dlaczego nawet G2 śmieje się z włóczni Jankosa na Nidalee? Jak to się łączy z banem?

Ostatnio niesamowicie popularne są mecze Jankosa, w których wybiera Nidalee. Powód jednak jest dość zaskakujący.


Jankos zdecydowanie jest jednym z najlepszych graczy na świecie. Czasami jednak nawet najlepszym zdarzają się wpadki, a u Polaka ostatnio mają one bardzo dużo wspólnego z Nidalee, konkretnie z jej włócznią.

Doszło do tego, że każda akcja z nietrafioną włócznią jest klipowana, a na Youtube powstają całe kompilacje. O co w tym wszystkim chodzi i jak to się łączy z banem?

Problem Jankosa z włóczniami Nidalee

Wszystko to zaczęło się po prostu od nietrafiania włóczniami Nidalee. O ile przy przeciwnikach można to wytłumaczyć, o tyle przy tego typu akcjach już nie bardzo:

Nawet Jankos się uśmiechnął. Reakcja na czacie była natychmiastowa, a wszystko to zaczęło się nakręcać. Co ciekawe, jedna z teorii mówi o tym, że dalsze wydarzenia mogły mieć coś wspólnego z banem. Dlaczego?

Przypomnijmy, że Jankos oficjalnie nie podał powodu zbanowania. Do tej pory mówiło się o dwóch możliwościach:

  • Zdjęciu serca
  • Zdjęciu wysłanym przez jednego z widzów

Trzecia teoria jest taka, że ban został nałożony za poniższy fragment:

“Musicie zrozumieć. Ja gram przeciwko ludziom, wy gracie przeciwko przep**onym zwie… Gracie przeciwko graczom o niższej randze, więc kiedy wy gracie w League of Legends, ludzie nie używają swojej myszki, nie wiedzą, jak używać myszki. Kiedy ja gram przeciwko ludziom, oni poruszają myszką, dlatego nie jest tak łatwo trafić w człowieka, który faktycznie używa myszki.

Czyli konkretnie za znieważenie graczy LoLa. Ile w tym prawdy? Kompletnie nie wiadomo. Dokładnie tak samo jest w poprzednich dwóch przypadkach. Tak naprawdę tylko Twitch wie, za co nałożono blokadę.

Co zabawne, sprawa z włócznią dotarła nawet na oficjalny profil G2. Organizacja nawiązała do lądowania łazika na marsie, wstawiając w zdjęcie zagubioną włócznię.

Wcześniej o Polaku było głośno z nieco innego powodu:

Czy Jankos jakoś specjalnie się tym przejmuje? Zdecydowanie nie. Traktuje to z uśmiechem na twarzy i raczej nie ma z tym problemu.