w

Dlaczego społeczność LGBT cieszy się z nowego opowiadania w LoLu? “Noxus jest PRO-LGBT”

Riot wypuścił nowe opowiadanie, będące tak naprawdę obwieszczeniem. Czego się z niego dowiadujemy?


Riot bardzo mocno wspiera społeczność LGBT. Widać to było między innymi za sprawą specjalnych ikonek czy kwestii postaci. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Riot potwierdził, iż Samira zdecydowanie zwraca uwagę na osoby niebinarne.

Teraz pojawia się kolejne wspomnienie LGBT, tym razem w nowym opowiadaniu o Noxusie. Wątek ten pojawił się już kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz doczekał się zauważenia przez większą ilość osób.

O co konkretnie chodzi?

Riot zaczął aktualizować fabułę, by ta na pewno zgadzała się ze światem, który pojawia się w pozostałych produkcjach studia. W efekcie wczoraj udostępniono nowe “Obwieszczenie Tryfariatu”, w którym zawarto wątek Weterana Legionu.

Gracze szybko zorientowali się, że jest to jedna z kart w Legends of Runeterra. Jej opis informuje o tym, że Weteran wrócił do zdrowia za sprawą mężowskiego dotyku.

“Powrócił z wojny na skraju wyczerpania i bliski śmierci. Do zdrowia przywrócił go dopiero mężowski dotyk i lecznicza maść. Noxus nie szczędził środków, aby móc korzystać z jego doświadczenia na długo po zakończeniu przezeń walk.”

Ten mały element przejął tak naprawdę opowiadanie. Wiele osób zwracało uwagę na fakt, że to dowodzi podejścia Noxusu do kwestii LGBT.

Czy to wpływa w jakikolwiek większy sposób na LoLa? Raczej nie. Mało kto w ogóle dowiedziałby się o tym, gdyby nie znał fabuły i nie zwracał uwagi na karty w LoR. Istnieje jednak szansa, że Weteran odegra w przyszłości jakąś większą rolę.

Pełne opowiadanie, o którym mowa

Pełne opowiadanie udostępniamy na dole dla osób, które chcą się zanurzyć trochę bardziej w fabułę:

Uwaga, uwaga, mieszkańcy Noxusu! Przynoszę wieści ze stolicy!

Czas świętować! Ręka Noxusu powróciła i stoi u boku naszego nowego Wielkiego Generała! Wraz ze zjednoczeniem szlacheckich rodów rozpoczyna się nowa era naszego wspaniałego imperium!

Niech będzie wiadomo, że w tym dniu zainicjowane przez Borama Darkwilla niezliczone wojny, które prowadzono na terenach położonych od odległej Shurimy aż po brzegi Ionii, dobiegły końca. Nasz skarbiec nie będzie już opróżniany w pogoni za starciami niemającymi zagwarantowanego rezultatu zwycięstwa. Nasi dzielni wojownicy nie będą już ginąć na marne.

Noxiańskie złoto, noxiańska krew. To skarby, które Jericho Swain poprzysiągł zwrócić wam, narodowi.

Podczas swojej kampanii na północnych ziemiach potężny generał Darius otrzymał rozkazy nakazujące mu odwrót. Zamiast pokornie przyjąć ten nakaz, pomaszerował do stolicy wraz z całą swoją armią, gdyż na Ręce Noxusu spoczywa przede wszystkim obowiązek służby samemu imperium, a nie komukolwiek, kto z upływem lat zasiada na jego tronie. Słusznym i właściwym byłoby kwestionowanie tych rozkazów i władz, na mocy których zostały one wydane.

Niech będzie wiadomo, że generał Darius spotkał się z generałem Swainem. Niech wszyscy wiedzą, że Darius z radością przyjął wieści o legalnym i sprawiedliwym zamachu stanu dokonanym na Boramie Darkwillu, i że Swain działał dla dobra Noxusu.

Niech żyje Jericho Swain, zbawca imperium!

Pod opieką Dariusa i jego wojowników przedstawiciele wszystkich szlacheckich domów spotkali się, by wysłuchać planów Swaina dotyczących przyszłości Noxusu. Ci, którzy na wieczność poprzysięgli mu wierność i przekazali swoje domy w jego ręce, otrzymali pełne ułaskawienie za wszelkie wcześniejsze wykroczenia czy okazany sprzeciw. Ci mężczyźni i kobiety są dumnymi oraz honorowymi sługami Wielkiego Generała, przez co nie wolno ich krzywdzić.

W swojej bezgranicznej mądrości i miłosierdziu udzielił również ułaskawienia tym, którzy odmawiają jego dobroci. Mają pełne siedem dni, aby zakończyć swoje sprawy na terenie imperium, zrzec się swoich ziem i tytułów oraz opuścić Noxus na zawsze. Każdy, kto stawi opór, straci swoje życie. Trzy dni później wznowione zostaną publiczne rozliczenia na arenie Noxkraya.

Niech zatem lud wie, że każdy Noxiańczyk będzie traktowany jednakowo, na podstawie własnych zdolności i siły. Ponadto niech będzie wiadomo, że Jericho Swain i szlacheckie rody starają się zakończyć dziesięciolecia niekompetencji i nepotyzmu, które nękały rządy Darkwilla.

Niech każdy wie, że poprzedni Wielki Generał nie był złym człowiekiem i dlatego Swain nie chce, by tak go zapamiętano. Uznawano go raczej za osobę słabą, manipulowaną za kulisami przez innych…

Tak, przyjaciele. W sercu naszego wspaniałego imperium zakorzeniła się korupcja. Przez stulecia pęd defraudacji rósł — nad powierzchnią rozkwitał niczym piękny kwiat, podczas gdy pod ziemią jego korzenie były powykręcane i rozprzestrzeniały ciemność.

Koniec z tym, przyjaciele! Nigdy więcej! Jericho Swain zniszczy każdego, kto zechce wykorzystać Noxus dla własnego dobra! Wyrwie spaczoną kolczastą różę korupcji z korzeniami! Każdy z jego agentów i sojuszników zostaje niniejszym nazwany wrogiem imperium, a wszyscy uczciwi obywatele są zobowiązani do wyrządzenia im krzywdy, jeśli są w stanie tego dokonać. Razem przetrwamy! Każdy jest podejrzany!

Przed rządami Borama Darkwilla te same złowrogie siły pociągały za sznurki nawet największych królów i bohaterów Noxusu, także podczas Wojen Runicznych. Zaiste nasz ukochany Wielki Generał słyszał o obawach szlachetnych domów — głoszących, że jeśli ktoś może paść ofiarą takiej korupcji, to dlaczego nie on? Aby rozwiać te wątpliwości, ogłosił, że Noxus nie będzie rządzony przez jedną osobę… ale przez trzy. Opiera się on na dziedzictwie największych spośród starych plemion — wizji Noxidii, potędze Noxkri i podstępie Noxtali — aby stworzyć „Tryfariat”, czyli radę złożoną z osób wystrzegających się zasiadania na tronie i wprowadzającą w życie te same zasady siły, które zawsze pozwalały Noxusowi triumfować nad swoimi wrogami.

Na koniec niech będzie wiadomo, że po wielu konsultacjach ze swoimi drogimi przyjaciółmi wśród szlachty Wielki Generał doszedł do porozumienia z przywódcami gildii zabójców. Wraz ze Swainem i Dariusem zasiądą w radzie, wyznaczając „bezimiennego” przedstawiciela, który będzie chronił imperium przed nawet najbardziej podstępnymi wewnętrznymi zagrożeniami.

Idźcie obywatele! Przekażcie wszystkim te słowa i obwieszczenia! Przed nami jeszcze najlepsze lata Noxusu, a my po raz kolejny powstaniemy jako jeden lud, zjednoczony w chwale i wspólnym celu!

PRZYPIS ARCHIWISTY: Pomimo inspirujących i pojednawczych obietnic zawartych w tych oficjalnych oświadczeniach Tryfariat w ciągu jednego roku całkowicie zmienił polityczny krajobraz Noxusu. Imperialne gubernatorstwa i komisje wojskowe nie były już dziedziczone, lecz nadawane oficjalnymi kanałami. Cały majątek osobisty miał być zadeklarowany i zweryfikowany, a na złoto lub srebro, które nie było przechowywane w bankach państwowych, nałożono surowe podatki. Ostatecznie nielegalne stało się posiadanie przez obywatela innego obywatela jako majątku ruchomego, a nielegalny handel karany był śmiercią.

Jericho Swain skutecznie zabiegał o uznanie szlacheckich rodów, aby zdobyć poparcie w gildiach zabójców, a następnie systematycznie demontował struktury władzy, które wspierały je przez prawie tysiąc lat. Choć końcowe skutki tych decyzji nie ujrzały jeszcze światła dziennego, prawdopodobnym jest, że wielu szlachciców zostało popchniętych do zawiązania sojuszu z potajemnymi wrogami Jericho Swaina. W związku z tym grozi to nawet wybuchem buntu.