w

Dlaczego Yone nie będzie dostępny na Worlds 2020 w LoLu? Riot boi się wpadki?

Reklama

Riot oficjalnie potwierdził, że Yone nie będzie dostępny na Worlds 2020.

Reklama


Yone wywołuje dużo emocji w świecie League of Legends. Wiele osób uważa, że postać jest niewystarczająco dobrze zbalansowana. Riot najwyraźniej doszedł do podobnego wniosku i zdecydował o niedostępności Yone podczas Mistrzostw Świata.

Deweloperzy stworzyli dla Yone specjalną zasadę, która będzie teraz obowiązywała we wszystkich profesjonalnych rozgrywkach Riotu.

Dlaczego Yone nie będzie?

Jak czytamy, w 2019 zasada wyeliminowania 100% pick/ban została złamana przez Pantheona. Bohater przeszedł swój rework na krótko przed Worlds i finalnie był albo wybierany, albo banowany. Riot podejrzewa, że taka sama sytuacja byłaby z Yone. Dlatego ustalono, że:

„Wszyscy nowi bohaterowie i ci, którzy przeszli rework muszą być obecni w play-offach we wszystkich czterech najlepszych regionach, by mogli być grani na następnym międzynarodowym turnieju”

Część graczy podejrzewa, że tę zasadę wymyślono tylko po to, by uniknąć klapy z Yone. Warto wspomnieć, że postać wyszła zaraz obok Lilli – ta jednak będzie dostępna. Mistrzostwa Świata 2020 w League of Legends mają się rozpocząć 25.09.2020, czyli już bardzo niedługo.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends