w

Doinb, mistrz świata z League of Legends, zaskoczony, że w grze istnieje tak poważny błąd

Profesjonalny gracz LoLa doświadczył buga, który sprawił, że mecz po prostu zniknął.


W League of Legends od lat pojawiają się przeróżne błędy, jednak nie każdy z nich jest tak samo problematyczny. Drobne bugi animacji, tekstur czy wypowiedzi bohaterów nie mogą równać się z zawieszaniem całego meczu, niewidzialnymi przeciwnikami czy zabijaniem całej drużyny jednym kliknięciem. A niestety takie sytuacje miały miejsce w przeszłości i pewnie są gracze, którzy świetne je pamiętają.

Niedawno jeden z profesjonalnych graczy LoLa, były mistrz świata, doświadczył szokującego błędu, który sprawił, że jego mecz po prostu zniknął. Jak to się stało?

Poważny błąd Azira z LoLa

Kim „Doinb” Tae-sangen to profesjonalny gracz League of Legends, który wielu osobom kojarzy się z drużyną FunPlus Phoenix, która to zwyciężyła w Mistrzostwach Świata parę lat temu.

Parę dni temu Koreańczyk doświadczył dość poważnego błędu w grze, który sprawił, że nie tylko nie dało się nic zrobić podczas rozgrywki, ale sam mecz zniknął z historii w kliencie. Streamer został ostrzeżony o błędzie na czacie na chwilę przed jego wystąpieniem. Tae-sangen początkowo był nastawiony sceptycznie, ale szybko zmienił zdanie.

Doinb dołączył do kolejki flex z kilkoma swoimi znajomymi i wybrał Azira. Wszystko szło dobrze do 24. minuty meczu, aż w końcu gracz zdecydował się wykonać combo W-E-Q. Według osób zgromadzonych na czacie nie powinno się tego robić, bo skutki mogą być opłakane. Streamer szybko się o tym przekonał.

Gdy tylko gracz wykonał combo, wszystko na ekranie się zawiesiło. Co więcej – jego koledzy z drużyny również odczuli efekty buga. Nie wiedząc, co zrobić, streamer wyszedł z gry, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że ta nie została zapisana w jego historii meczów. Powiedział z niedowierzaniem:

I gra… tak po prostu zniknęła?

Video

Jeden z kolegów gracza wspomniał, że błąd może być wykorzystywany przez osoby, które są po przegrywającej stronie i nie chcą stracić LP:

Po prostu graj Azirem w każdym meczu, a kiedy przegrywasz, spamuj W-E-Q.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends