w

Drama o słowa Arquela na streamie LoLa z Rybsonem. Oświadczenie, „oficjalne pismo” do Twitcha

Fot. https://www.twitch.tv/arquel | https://www.twitch.tv/rybsonlol_

Rybson, jeden z graczy i jednocześnie streamerów League of Legends, na swoim oficjalnym profilu Twitter odniósł się do słów Arquela.


Podczas jednej z transmisji, na której Rybson grał z Arquelem, ten drugi powiedział coś, co wydało się wielu osobom po prostu niesmaczne.

W efekcie wczoraj na oficjalnym profilu Rybson oświadczył, że nie miał wpływu na to, co mówił Arquel. W tym wszystkim znalazł się też Japczan, który zapowiadał wysłanie pisma do Deszcza – osobę odpowiedzialną za polskiego Twitcha.

Wszystko wskazuje na to, że ktoś podjął decyzję odnośnie usunięcia informacji o tym wątku z Internetu. Zniknęło bowiem oświadczenie, ale i również sam nieszczęsny klip.

O co chodziło?

Rybson faktycznie nie miał wpływu na to, co mówił Arquel i jako zawodnik może mówić o pechu, że to akurat shot z jego transmisji stał się tak popularny. W sumie przed usunięciem miał kilkanaście tysięcy wyświetleń.

Video

Klip: https://www.twitch.tv/rybsonlol_

Było to popularne samo z siebie, natomiast zyskało dodatkowe wyświetlenia po tym, jak sprawą zainteresował się Japczan, jeden z najpopularniejszych streamerów Twitcha w Polsce. To właśnie podczas jego transmisji padły słowa odnośnie pisma, jakie miałoby być wysłane do TTV.

(…) ja nie wiem o *uj tu chodzi, ale dzisiaj piszemy pismo do Deszcza, oficjalne. (…)

Wszyscy, którzy wówczas byli na streamie, uznali, że zdecydowanie jest to przesada i takie słowa nie powinny w ogóle paść, tym bardziej ze strony partnera platformy. Klip, który ogląda Japczan, miał już wtedy ponad 4 tysiące wyświetleń.

Video

Klip: https://www.twitch.tv/japczan

Czy rzeczywiście ktoś zdecyduje się na wysłanie pisma? Trudno powiedzieć, na pewno usuwanie informacji o tym sprawia, że ludzie jeszcze bardziej szukają, o co w ogóle chodziło. Raczej nikt nie spodziewał się, że zyska to na takiej popularności i będzie szeroko omawiane w społeczności nie tylko LoLa, ale też TTV. Arquel jest aktywny na swoim Instagramie, ale nie skomentował całej sprawy. Prawdopodobnie zrobi to podczas nadchodzących transmisji.

@Aktualizacja

Arquel ustosunkował się do całej sprawy podczas swojego streama. Wspomniał także o Japczanie (od 2:40):

Video

Klip: https://www.twitch.tv/arquel

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends