w

Gracze LoLa głośno proszą o dodanie liczników czasu trwania tych superumiejętności

Riot Games

Gracze LoLa proszą o liczniki czasu trwania superumiejętności niektórych bohaterów.


W League of Legends każdy z bohaterów posiada swoją superumiejętność, która może mieć znaczący wpływ na wynik meczu. Podzielić możemy je na wiele różnych kategorii, ale w tym artykule skupimy się na tych, które buffują postacie.

Mianowicie społeczność zauważyła, że granie przeciwko takim championom jest zwyczajnie irytujące. Na pierwszy rzut oka nie wiadomo, kiedy skończy się efekt wzmocnienia, co często jest znacznym utrudnieniem w walkach drużynowych. Rozwiązaniem ma być licznik czasu trwania ultów.

Ulty potrzebujące licznika?

W LoLu do dyspozycji graczy oddano 156 przeróżnych postaci. Każda z nich posiada inne umiejętności, które potrafią robić różne, czasami spektakularne rzeczy. Jednak najważniejsza z nich to superumiejętność, która dobrze użyta jest w stanie odmienić losy gry. Podzielone są one na wiele kategorii w zależności od tego, co robią.

Wymienić możemy tutaj globalne pociski, jak rakieta Jinx, salwa Ezreala czy też Cień Świtu Senny. Oprócz tego są postacie przemieszczające się po całej mapie lub naprawdę dużym obszarze, jak Twisted Fate, Galio czy też Shen. Dodatkowo mamy też bohaterów, których ulty nie są czymś spektakularnym, ale zadają masę obrażeń i cckują, ogłuszają lub nakładają inny efekt na wrogów.

Teraz skupimy się jednak na takich ultach, które zapewniają wzmocnienie postaci. Do tej grupy zaliczyć możemy Olafa, Tryndamere, Alistara, Renektona, Nasusa, Jaxa, Trundle, Kayle, Mastera Yi czy też Vayne. Nie wiemy, jak długo trwają i jak długo trwać jeszcze będą, przez co walki drużynowe są utrudnione. W związku z tym społeczność zauważyła, że przydałby się liczniki czasu, jak długo dana postać będzie jeszcze wzmocniona.

Być może w przyszłości deweloperzy faktycznie zdecydują się na nowe paski, które pokazywałyby, ile jeszcze musimy uciekać od Tryndy czy też Olafa, a kiedy możemy wejść w nich pełnym zakresem umiejętności. W najbliższym czasie raczej nie będzie to możliwe.