w

Gracze LoLa przechytrzyli Riot. Deweloperzy zablokowali kupowanie tych przedmiotów, ale nie w tej kolejności

Riot w aktualizacji 12.8 próbował pozbyć się jednego z tricków w najbardziej podstawowy sposób, ale to się nie udało. Będzie to więc poprawione dopiero w patchu 12.9.


W LoLu istnieje wiele lepszych i gorszych tricków. Od kilku miesięcy można przykładowo używać czegoś, o czym przyjęło się mówić „Double Zhonya’s”. Chodzi tutaj o kupienie przedmiotów, które razem pozwalają stać się nieśmiertelnymi na kilka dobrych sekund.

Jest to dość mocna taktyka, która w konkretnych przypadkach działa lepiej, niż mogłoby się wydawać. Riot doskonale o tym wiedział i widząc, że zdobywa to coraz większą popularność, zdecydował się to usunąć. Problem w tym, że zrobiono to w bardzo prosty sposób, który gracze obeszli w kilkanaście minut po wypuszczeniu patcha.

Video

Coś poszło nie tak

Riot stwierdził, że w patchu 12.8 zablokuje możliwość kupienia Guardian Angela lub właśnie Zhonyi w momencie, w którym macie ulepszonego Stopwatcha. Problem w tym, że nadal możecie mieć te przedmioty w jednej i tej samej grze. Wystarczy kupić wszystko w odpowiedniej kolejności i nie ulepszać Stopwatcha przed kupieniem reszty.

Oczywiste jest, że ludzie szybko się w tym zorientowali i tak naprawdę poprawka wprowadzona przez Riot niewiele dała. Deweloperzy są tego świadomi i już zapowiedzieli dalsze zmiany w temacie.

Jak czytamy na Reddicie, nie było to przeoczenie. Riot ponoć nie miał wystarczająco dużo czasu na dogłębne zbadanie tematu, dlatego stwierdzono, że całkowite usunięcie tego zostanie przesunięte na patch 12.9.

Można się więc powoli żegnać z tym trickiem. Nie wiadomo jeszcze, jak Riot to rozwiąże, ale można się domyślać, ze po prostu możliwość mieszania tych przedmiotów zostanie usunięta. Chyba że deweloperzy wymyślą coś bardziej kreatywnego.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends