w

Gracze są zawiedzeni działaniami Riotu, które zmieniły sporo tytułów w League of Legends

Wiele tytułów za wyzwania zostało zmienionych. Wielu graczy żałuje zmarnowanego czasu.


Wyzwania wraz z powiązanymi z nimi tytułami, które trafiły do League of Legends w aktualizacji 12.9, zyskały sporo uwagi społeczności. Gracze docenili dodatkową możliwość personalizacji swojego profilu, a niektóre tytuły zachęciły fanów do sporej ilości grindowania, aby mogli umieścić go pod swoimi nazwami przywoływacza.

Nikt nie spodziewał się, że Riot kilka aktualizacji po wprowadzeniu nowego systemu zmieni sporą ilość interesujących tytułów, a co za tym idzie, zabierze aktualny cel licznemu gronu graczy. Które z nich zostały zmienione i dlaczego poprawki zostały tak źle odebrane przez społeczność?

Zmiany tytułów w LoLu

Wyzwań, które trafiły do League, jest naprawdę sporo. Co za tym idzie długa była również lista tytułów, które można było otrzymać za ich ukończenie. Gracze szybko znaleźli tytuły, które naprawdę przypadły im do gustu i obrali sobie za cel ich odblokowanie. Jak się jednak okazuje, część fanów miała pecha, ponieważ zaledwie kilka aktualizacji później sporo podpisów zostało zmienionych.

Rozgniewało to wielu graczy, którzy oczekują wyjaśnień ze strony twórców. Poprawki nie zostały wspomniane nigdzie w spisie aktualizacji, co sprawia, że gracze kompletnie nie rozumieją intencji Riotu.

Okazuje się, że wiele tytułów zmieniło nazwy, np. “Flashy” został zastąpiony przez… “I Love Turtles”. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało. Nie udało mi się znaleźć wzmianki o tym w spisie aktualizacji.

Gracze piszą, że poświęcili naprawdę sporo czasu, aby odblokować lub zbliżyć się do odblokowania wybranych tytułów, które po poprawkach kompletnie im się nie podobają.

Co za cho**rny dowcip. Pracowałem nad tytułem Aram God przez ostatnie 250 gier, a oni postanowili go zmienić?

Zagrałem 150 gier na boty, aby gracze odnosili się do mnie “Bot Blaster”. To naprawdę smutne. Przynajmniej został mi ten screenshot.

Poniżej znajduje się lista tytułów, które zostały zmienione. Najprawdopodobniej jest ona znacznie dłuższa, jednak trudno wskazać te dotknięte poprawkami, ponieważ nie zostały one opublikowane przez twórców. Wszystkie wymienione niżej zmiany bazują na obserwacjach fanów.

  • G.O.A.T. zmieniony na : Absolutely Ascendant
  • Top Tier zmieniony na : Absolute Master
  • S+ zmieniony na : Champion Ocean
  • Lucky zmieniony na : Thrillseeker
  • Playmaker zmieniony na: Absolutely optimal
  • Aram God zmieniony na : Absolute Authority
  • Galaxy Brain zmieniony na : Absolute Artist
  • Bot Blaster zmieniony na : Absolute Machine hunter
  • Overachiver zmieniony na : Absolute Overachiver

Komentujący użytkownicy uważają, że nowe wersje brzmią nieciekawie i w przeciwieństwie do poprzednich w ogóle się nie wyróżniają. Ponadto bardzo dużo mówi się o tytule Captain Jack, którego wyzwanie zostało kompletnie usunięte z League.

Na ten moment żaden z pracowników studia nie odniósł się do poprawek i nie wyjaśnił, dlaczego zostały one wprowadzone. Zawiedzionych graczy jest naprawdę sporo, więc Riot najprawdopodobniej wkrótce odpowie społeczności.

Odpowiedź Riotu

Na odpowiedź jednego z Rioterów nie trzeba było długo czekać. Rovient napisał, że wszystko jest spowodowane błędem, który studio postara się jak najszybciej poprawić.

Przepraszam wszystkich. Jest to bug. Starsze nazwy z etapów prac w jakiś sposób nadpisały ostateczne tytuły. Naprawimy to najszybciej, jak to możliwe.