Gracze tych bohaterów LoLa najczęściej chodzą AFK. Społeczność gry zauważyła w tym ciekawą zależność
Co można powiedzieć o fanach niektórych bohaterów? Choćby to, którzy z nich najczęściej chodzą AFK.
Pójście AFK, czyli dosłownie „odejście od klawiatury” to zjawisko, które jest dość częste w League of Legends. Zdarza się, że gracze decydują się na bycie AFK po tym, jak nie wyjdzie im jakieś zagranie lub zdenerwują się na kogoś z drużyny.
Oczywiście nie brakuje także sytuacji, w których grającej osobie wypadnie coś w realnym życiu i musi na chwilę odejść od komputera. Jednak niezależnie od tego, dlaczego ktoś staje się bezczynny podczas meczu, zawsze takie zachowanie wpływa na rozgrywkę i często przyczynia się do przegranej. Nic więc dziwnego, że społeczność LoLa nie lubi osób, które notorycznie chodzą AFK.
Jednak czy robienie tego ma związek z bohaterami, którymi gra dana osoba? Są pewne statystyki, które pokazują, że fani pewnych postaci znacznie częściej odchodzą od klawiatury.
Bycie mainem i chodzenie AFK
W społeczności League of Legends jest wiele stereotypów. Mówi się choćby o tym, że gracze Yasuo często feedują i popisują się 7 maestrią. Tego typu skojarzeń jest oczywiście dużo więcej, choć nieczęsto dotyczą akurat chodzenia AFK.
Na leagueofgraphs.com można znaleźć zbiór statystyk związanych z byciem „away from keyboard”, w tym między innymi powiązanie tego z mainowaniem konkretnego championa.
Poniżej znajduje się podsumowanie bohaterów i ich fanów ze wszystkich regionów (warto brać to pod uwagę, ponieważ statystyki z poszczególnych regionów nieco się różnią).
Użytkownik Reddita – ConstantSwordfish250 – zwrócił uwagę na to, że powyższe statystyki przedstawiają pewną ciekawą zależność. Oczywiście na samej górze znaleźć można mainów Yasuo, co raczej nikogo nie dziwi, ale gdy zejdzie się niżej, widać, że większość championów to postacie grające głównie na górnej alei.
- ZOBACZ – Trzy ghoule Yoricka z LoLa kontra smok, który ma 13 tysięcy HP. Kto wygrał tę nietypową walkę?
Gracz zasugerował, że może oznaczać to, iż gracze top lane’u najczęściej chodzą AFK, co może oznaczać, że mają tendencję do wpadania w złość i opuszczania gry po nieudanej akcji lub ogólnie kiepskim początku fazy liniowej.
Warto również zauważyć, że w zestawieniu nie ma żadnego typowego strzelca ani supporta. Takie postacie pojawiają się w rankingu, ale znajdują się w nim znacznie niżej.