w

Ile osób grało w gry od Riotu w październiku? Kolejny sukces twórców League of Legends

Udostępniono liczbę graczy, która grała w gry od Riot Games w ubiegłym miesiącu. Jak prezentuje się wynik?


Od jakiegoś czasu Riot to firma, która nie jest już znana tylko z jednej gry. Twórcy jednego z najbardziej znanych tytułów na świecie – League of Legends – wydali takie gry jak Wild Rift, Legends of Runeterra czy Valorant. Każdy z nich cieszy się sporą popularnością i ma swoich oddanych fanów.

LoL to gra, która ma już ponad 11 lat. To naprawdę widowiskowy wynik. Sporo osób od lat twierdziło, że Liga powoli się kończy i po 2020 roku mało kto będzie chciał w nią grać. Statystyki pokazują jednak co innego – gra od Riotu cały czas się rozwija, a twórcy podejmują coraz to ciekawsze współprace z innymi tytułami czy markami.

Czy bardzo owocnym miesiącem był październik?

Ogromna pula graczy

Riot Games na swoim oficjalnym Twitterze opublikowało ciekawy post. Przeczytać w nim można, że ubiegły miesiąc był rekordowy, jeśli chodzi o pulę graczy.

Dziękujemy naszej globalnej społeczności za pomoc Runeterze w osiągnięciu nowych wyżyn! 180 milionów graczy w październiku, a liczba wciąż rośnie!

Twórcy pod powyższym tekstem umieścili także grafikę przedstawiającą Jinx oraz ogromny napis “180 milionów”.

Jak zauważyli komentujący, autorzy nie podali konkretnie, o które gry chodzi w zamieszczonym tweecie. Domyślić się jednak można tego, że Riot miał na myśli League of Legends, Legends of Runeterra oraz League of Legends: Wild Rift.

Trzeba przyznać, że tak ogromna pula graczy to ogromny sukces. Widać, że Riot cały czas się rozwija, a o tytułach od studia w ostatnich miesiącach jest jeszcze głośniej – w dużej mierze dzieje się tak dzięki Mistrzostwom Świata, jak i zapowiedziom premiery serialu animowanego, którego akcja rozgrywa się w Runeterze. Pierwszy odcinek Arcane wyemitowany zostanie 7 listopada.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends