w

Ile razy ludzie odinstalowywali LoLa przez kilka lat grania? “Pierwsze, co zrobiłem po wbiciu Diamentu”

W sieci pojawił się dość zabawny film z tego, co gracz robi jako pierwsze, gdy osiągnie w końcu Diament. To wywołało sporą dyskusję.


Kilka dni temu na Reddicie pojawił się wpis, który szybko zyskał dużą popularność. Udało mu się nawet wejść na główną stronę serwisu. Pokazywał on, że pierwszą rzeczą, którą robi ten konkretny użytkownik po wbiciu Diamentu jest odinstalowanie LoLa.

W komentarzach pojawiło się wiele takich samych odpowiedzi sugerujących, że gracz i tak prędzej, czy później powróci do grania.

Ile razy ludzie odinstalowują LoLa?

To sprawiło, że zaczęliśmy się zastanawiać, ile razy średnio ludzie odinstalowują LoLa. Wiadomo, że gra potrafi zdenerwować, więc wydawałoby się, że gracze stosunkowo często pozbywają się jej ze swojego dysku.

Nie było jednak jednej, rozbudowanej ankiety na ten temat. Było kilka mniejszych, których łączna ilość głosów oscyluje w granicach 5 tysięcy. Nie jest to niesamowicie reprezentatywna grupa, ale daje jakiś pogląd na sytuację. Łącząc te wszystkie mniejsze i większe ankiety wygląda to następująco:

  • Przynajmniej raz – około 12% graczy
  • 2-3 – mniej więcej 20%
  • 3-4 – 44% (to jednocześnie najczęściej wybierana odpowiedź)
  • Ponad 5 – 22% ( druga najpopularniejsza odpowiedź)

Natomiast nie zawsze chodzi tutaj stricte o irytację. Wiele osób mówi, że odinstalowało LoLa ze względu na jakieś błędy. Część ludzi o wiele częściej myśli o odinstalowaniu LoLa, niżeli faktycznie to robi. Po prostu nie włączają go przez kilka miesięcy, czy nawet lat, by potem do niego wrócić.

Widać jednak, że coś w tym jest – LoL jest grą, do której po prostu się wraca, czasem raz na kilka miesięcy, innym razem po kilku dobrych latach.