w

Ile Riotowi zajmuje stworzenie nowego bohatera, jak wyglądają poszczególne etapy?

Ile trwa zaprojektowanie championa w grze? Co robi się na początku, a co na końcu całego procesu?


Wielu graczy zastanawia się, jak wygląda projektowanie bohaterów w LoLu. W ostatnim roku do gry trafiło naprawdę sporo postaci i był okres, w którym nowy champion pojawiał się praktycznie co miesiąc.

Społeczność jest ciekawa, jak to wszystko wygląda od wewnątrz, ile zajmuje cały proces – miesiąc, dwa, a może pół roku? Co robi się na początku, kiedy projektowane są skórki, a kiedy nagrywane wypowiedzi bohatera? Tego dowiedzieć się można z poniższej rozpiski.

Etapy tworzenia w Riot Games

W sieci pojawiła się grafika opisująca w szczegółowy, ale zrozumiały sposób, jak przebiega proces tworzenia postaci. Obrazek przedstawia tworzenie typowego championa – niewykluczone, że zdarzają się bohaterowie, którzy wymagają więcej czasu lub projektowani są nieco szybciej.

Można zauważyć, że ogólny proces trwa około 3-4 miesięcy i dzieli się na 3 etapy. Najdłuższy z nich – bazowy, trwa ponad miesiąc.

Etapy składają się z wielu mniejszych części, wśród których znaleźć można m.in. optymalizacje, nagrywanie wypowiedzi, poprawki błędów, udoskonalanie projektu i tak dalej.

Z wielu wypowiedzi Rioterów w przeszłości wiadomo, że tworzenie bohaterów może być niesamowicie zaskakujące. Zdarzały się sytuacje, że postać była kompletnie zmieniana w końcowych etapach tworzenia.

Zapewne część osób kojarzy historię Xayah, która początkowo miała być wampirem. Jej ostateczny zestaw umiejętności ustalono parę tygodni przed wydaniem:

Fun factem jest to, że jej aktualne W zostało wdrożone zaledwie 3 tygodnie przed jej wydaniem.

Z pewnością tego typu ciekawostki są bardzo interesujące, dzięki czemu społeczność pozytywnie ocenia fakt, że deweloperzy dzielą się takiego typu informacjami i szczegółami.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends