w ,

Ile zarobiła “najpopularniejsza egirl” na graniu z chłopakami w LoLa za pieniądze?

Schyax, streamerka Twitch

Kilka miesięcy temu dużą popularnością cieszył się serwis pozwalający na “wynajmowanie” dziewczyn do wspólnej gry. Ile od tamtej pory zarobiły tzw. “egirl”?


Dzisiaj praktycznie każdy serwis “egirl.gg”, który po pierwszych miesiącach funkcjonowania zmienił się w “epal.gg”. Jego sposób funkcjonowania pozostał taki sam, natomiast nazwa ma być bardziej neutralna i pozbawiona negatywnych skojarzeń.

Serwis działa już od dłuższego czasu, a największą popularnością cieszą się tam dziewczyny grające w League of Legends, które spokojnie mogą traktować to jak swoją pełnoetatową pracę.

Ile zarobiła najpopularniejsza dziewczyna?

Najwięcej rozegranych, opłaconych meczów ma “Anything For You”. Co ciekawe, na avatarze dziewczyna ma postać anime i nie wiadomo, jak tak naprawdę wygląda.

Według dostępnych statystyk, rozegrała 747 gier, z czego obecnie jedna gra to 10 dolarów przecenione z 20. Oznacza  to tyle, że po niższej stawce najpopularniejsza dziewczyna zgarnęła ponad 7 tysięcy dolarów.

Trudno powiedzieć, od kiedy obniżka obowiązywała, ale przyjmując, że “Anything For You” zagrała przykładowo 700 meczów po pełnej cenie, daje to 14 tysięcy dolarów, czyli około 54 tysiące złotych w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Co ciekawe, jej oceny są praktycznie tylko i wyłącznie pozytywne, a większość jest pod wrażeniem poziomu jej gry.

Czy to dużo, czy mało? To już musi sobie ocenić każdy sam, natomiast widać, że niektóre dziewczyny traktują to po prostu jak swoją pracę.

Godziny od 14 do 6 rano czasu amerykańskiego, czyli dobre kilkanaście godzin dziennie i to 7 dni w tygodniu.

W Polsce najpopularniejsza wydaje się być “Safiiri”, która liczy sobie 3 dolary od jednej gry. Z jej oferty skorzystały 182 osoby. Jeżeli cena się nie zmieniła, to Polka zarobiła około 2125 złotych.

Serwis nadal wzbudza sporo kontrowersji, natomiast wiele osób kupujących gry wspomina, że to dla nich po prostu sposób na zagranie z kimś, z kim mogą przy okazji miło porozmawiać i nie traktują tego, jak “ta jedyna szansa na kontakt z dziewczyną”.