w ,

Impreza na Twitchu z dziewczynami kręcącymi tyłkami przypomniała o najgłupszym banie z LoLa

Na Twitchu zrobiło się ostatnio bardzo głośno o imprezie, jaką zorganizowało Envy, a konkretniej jedna ze streamerek należących do organizacji.


Twitch i jego regulamin zmienia się ostatnio bardzo często. Jeszcze częściej zmienia się interpretacja tego regulaminu przez moderatorów platformy. Niektóre zachowania są dopuszczane, podczas gdy jeszcze kilka lat czy nawet miesięcy temu można było za nie dostać permanentnego bana.

Zwrócił na to uwagę jeden z twórców internetowych, który wskazał na imprezę, jaką zorganizowała jedna ze streamerek. Przypomnijmy, że Twitch w teorii banuje za transmisje, które są nacechowane treściami dla dorosłych.

A kiedyś Twitch zbanował transmisję z LoLa za…

Jake Lucky, jeden z youtuberów działających wokół esportu, na swoim Twitterze wspomniał o imprezie, którą zorganizowała streamerka. W skrócie była to impreza w oczywisty sposób nosząca cechy treści dla dorosłych.

Youtuber pisze, że widząc to, na myśl przychodzi mu ban, jakiego dostał jeden z członków C9 za pewne czynności ze statuetką Ahri (o tym poniżej):

Dziewczyny kręcące tyłkami, wypinające się do kamery – coś takiego kilka lat temu nie miałoby szans, by przejść bez bana:

Jesteście ciekawi, jak wyglądał jeden z najgłupszych, o ile nie najgłupszy ban na Twitchu związany z LoLem? Streamer został zbanowany za to:

I można by było pomyśleć, że cała ta sprawa zakończy się na wspominkach o głupich banach, ale nie – streamerka, która organizowała opisywaną imprezę, stwierdziła, że atakowanie jej to seksizm.

Za granicą powstała cała rozbudowana dyskusja na temat regulaminu Twitcha, jego egzekwowania i obecnego stanu platformy. Czyli dzień, jak co dzień.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends