w

Ivern staje się niewidzialny i wraca sobie spokojnie do bazy. Trick w LoLu, który wprawia w osłupienie

Jak błąd pozwolił Ivernowi cofnąć się do bazy w krzaku, którego przeciwna drużyna nie mogła widzieć?

Reklama


Błędy w League of Legends nie są już traktowane jak coś wyjątkowego, ponieważ gracze przyzwyczaili się do tego, że te po prostu są. Niemniej jednak część z nich, z racji tego, że działa ona szkodliwie na rozgrywkę, wymaga natychmiastowej interwencji twórców. Tego typu problemy są najczęściej rozwiązywane w kolejnej aktualizacji lub w szybkich hotfixach.

Jeden z graczy postanowił podzielić się zauważonym przez niego błędem Iverna, który sprawia, że krzak przez niego stawiany wyglądem różni się od tego, który widzi przeciwny zespół.

Jak wyglądał błąd Iverna?

Użytkownik ChipZeuw udostępnił film pokazujący porównanie widok na bohatera z perspektywy dwóch drużyn. W przeciwnym teamie zarośla były nieco większe, przez co wystawały przez ścianę, przy której zostały postawione. Pozwoliło to na ukrycie bohatera i bezpieczny powrót do jego bazy, mimo że w drugim zespole krzaka tak naprawdę tam nie było.

Video

ZOBACZ – Co Riot sądzi o zreworkowanych i wprowadzonych do LoLa postaciach w 2020 roku?

Jak się okazało błąd był już adresowany przez Riot Games w patchu 10.14.

Zarośla W — Siewcy Zarośli Iverna tworzone za cienkimi ścianami nie są już częściowo niewidzialne z punktu widzenia wrogów.

Jeden z graczy informuje, że błąd wcześniej pojawiał się znacznie częściej przy większej ilości ścian. Aktualnie będzie on widoczny wyłącznie w kilku miejscach Summoner’s Rift, w których ściana jest naprawdę wąska.

Czy problem ponownie zostanie zaadresowany przez twórców League of Legends? Prawdopodobnie tak, choć okres świąteczny może sprawić, że będzie to miało miejsce nieco później. Podobne wykorzystanie go może dać przewagę graczowi Iverna, jednak należy pamiętać, że umyślne wykorzystywanie błędów może wiązać się z blokadą konta.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends