Jak bardzo wymuszona przerwa w szkołach wpłynęła na popularność LoLa?

League of Legends

Reklama

Jak wygląda obecna sytuacja z ilością graczy w League of Legends? Jak twórcy chcą podejść do narastających kolejek?

Reklama


Przymusowe „ferie” to dla wielu osób idealny czas, by grać w swoje ulubiony tytuły. Wolne od szkoły, studiów czy pracy ma swoje złe i dobre strony. Jak się okazuje, również niezbyt dobre dla League of Legends.

Wszyscy wiemy, jak przymus przebywania w domu wpłynął na Clash. Pojawiły się problemy między innymi z wysokim pingiem. Riot ostatecznie przyznał, że choć rzeczywiście może mieć na to wpływ zwiększona ilość graczy, to jednak nie powinni tego odczuwać w tak duży sposób.

Kolejki logowania i przepełnione serwery

Jak można się domyślić – czas wolny to większa ilość graczy. Jednak nie aż tak często w jednym czasie tysiące graczy siedzi przez dłuższy okres w domu. Aktualnie wymuszona przerwa od szkoły czy pracy ma zauważalny wpływ na kolejki w League of Legends.

Reklama

Mel Capperino-Garcia, jedna z Rioterek, podzieliła się informacjami na temat aktualnego stanu serwerów NA. Jak podaje, osiągnęły one 90% swojej pojemności. Podobnie jest w pozostałych regionach.

Powoduje to liczne kolejki, więc dostanie się do gry może być znacząco utrudnione.

Staramy się zwiększać pojemność serwera, a póki co dodaliśmy do białej listy wszystkich partnerów Ligi i konta graczy profesjonalnych, umożliwiając tym osobom omijanie kolejek.

Rioterka zaznacza, że nawet jeśli komuś nie uda się wejść do gry, to w tym czasie może oglądać swoich ulubionych pro graczy. Na pewno wiele osób się ucieszy…

Będziemy ciężko pracować, aby jak najszybciej zwiększyć pojemność i skrócić czasy kolejek. Dziękuję za zrozumienie.

Omijanie kolejek dla graczy profesjonalnych i partnerów LoLa zostanie wprowadzone w ciągu najbliższych 24-48 godzin we wszystkich regionach. Im dłużej trwa przerwa w szkołach, tym większe występują problemy.

Co z problemami z pingiem?

Problemy z pingiem pojawiają się też w innych grach. Skarżyli się na nie gracze Fortnite, czy Overwatch. Wydaje się, że rzeczywiście coś jest na rzeczy. Znacznie więcej osób gra i to widać. Riot natomiast stwierdził, że postara się zrobić wszystko, by następny Clash przebiegał bez problemów.

Przypomnijmy, że ten odbędzie się już na początku kwietnia.

Trudno jednak powiedzieć, co będzie większym problemem. Ping, czy kolejki na serwery. Lepiej się przygotować i w razie czego zalogować się do klienta nieco wcześniej.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej