w

Jak Gangplank z League of Legends radzi sobie po otrzymaniu poważnych zmian w patchu 11.17?

Gangplank jest w naprawdę kiepskiej sytuacji. Jak wyglądają jego statystyki i czego można spodziewać się w kolejnym patchu?


Jakiś czas temu jeden z Rioterów zapytał graczy Gangplanka o to, czy wolą oni silną fazę liniową, czy może woleliby poświęcić nieco mocy z tego etapu na rzecz silniejszego late game’u (Gangplank z League of Legends wkrótce otrzyma zmiany? Pytanie jednego z Rioterów).

W ankiecie wybrano wzmocnienia późniejszych etapów rozgrywki, więc twórcy LoLa zaprezentowali, a następnie wprowadzili zmiany, które na serwery live trafiły w aktualizacji 11.17. Jak ostatecznie radzi sobie bohater po kilku dniach od pojawienia się wspomnianego patcha?

Stan Gangplanka po ostatnich zmianach

Poprawki od samego początku budziły kontrowersje. Na ich temat wypowiedział się jeden z najpopularniejszych graczy tego bohatera – Tobias Fate (Co Tobias Fate – jeden z najlepszych graczy Gangplanka z LoLa sądzi o ostatnich zmianach bohatera?). Obawy streamera w dużej mierze się spełniły i champion faktycznie radzi sobie beznadziejnie.

Champion, którego współczynnik wygranych przed zmianami wynosił 47,64%, ma teraz win rate rzędu 43,14%. Mimo że bohater zwycięża teraz znacznie mniej gier, można uznać, że cel, którym było przesunięcie siły bohatera na późniejsze fazy rozgrywki, został osiągnięty.

Poniżej można przyjrzeć się win rate bohatera zależnie od minuty w aktualizacji 11.16 (po lewej stronie) oraz 11.17 (po prawej stronie).

Z Gangplankiem jest naprawdę kiepsko, jednak można zauważyć, że twórcy podchodzili do jego zmian naprawdę ostrożnie. Na ten moment wiadomo już, że w kolejnej aktualizacji zostanie on dotknięty wzmocnieniami, a gracze już teraz w swoich grach mogli zderzyć się z ogromnymi obrażeniami zadawanymi przez beczki bohatera (Tyler1 przekonuje się, jak potężny jest teraz Gangplank w LoLu, który wygrywa zaledwie 43% gier).

Fani Gangplanka mieli również stosunkowo niewiele czasu, aby przyzwyczaić się do nowego stylu gry. Po tym, jak opanują nieco poprawiony zestaw umiejętności bohatera, który dodatkowo zostanie wzmocniony, ma on spore szanse na poprawienie swojego winrate i stanie się nowym postrachem górnej alei.