w

Jak grać i wygrywać nowym Pantheonem? Zbiór porad!

Nowy Pantheon namieszał trochę w głowach graczy, przedstawiamy Wam poradnik jak nim grać!


Jeżeli nie wiecie jak ogrywać przeciwników nowym piekarzem, ten artykuł Wam z pewnością pomoże!

Nie taki zły jak go malują!

Bezpośrednio po wyjściu bohatera, wielu graczy uznało go za słabego, jak nie wręcz bezużytecznego. Jednak po małej zmianie jego Q, Pantheon staje się powoli jednym z budzących grozę napastników z górnej alei.

Jak nim grać?

Umiejętności:  R > Q > E > W

Czary Przywoływacza: Flash i Teleport

Przedmiot na start: Corrupting Potion (500g)

Podstawowe przedmioty: Youmuu’s Ghostblade, Ninja Tabi, Black Cleaver, Sterak’s Gage, Duskblade of Draktharr, Maw of Malmortius (lub Guardian Angel)

Runy:
nerfplz.com

Jak to działa?

Szybki AOE Waveclear

Jednym z największych zmartwień starego Pantheona, była trudność szybkiego usuwania dużych fal minionów. Aktualnie jego włócznia pozwala na szybsze czyszczenie fal i dodatkowy bonus, jeżeli to robimy.

Większy zasięg

Aktualna włócznia bohatera (Q) pozwala na zadawanie obrażeń z bardzo dużej odległości. Dodatkowo, jeżeli posiadamy umiejętność pasywną, zwiększa się jego potencjał na zabicie wroga, jeżeli ten wyflashuje z innych naszych umiejętności.

Silny w defensywie

Podobnie jak W Irelii, nowa umiejętność Pantheona Aegis Assault [E] świetnie nadaje się do blokowania dużych obrażeń. Dodatkowo oferuje minimalną mobilność w porównaniu do Irelii. Oczywiście bohatera ma swoje słabości, ale ogólnie rzecz biorąc umiejętność, daje Pantheonowi możliwość zablokowania ogromnych obrażeń, co czyni go postacią silną przeciwko „one combo one kill”.

Potencjalne minusy

Trudności w zamrożeniu fali minionów

Nowa wersja Pantehona jest silniejsza, ale ma też swoje minusy. Aktualnie będzie nam ciężko freezować miniony pod swoją wieżą i obijać przeciwnika z Q, tak by nie mógł do nich podejść.

Oczywisty kierunek ucieczki

Przed reworkiem Pantheon spadał prosto z nieba, tworząc okrąg, w którym zadawał obrażenia. Aktualnie jest to linia prosta, co daje łatwą możliwość na przyjęcie dobrego kierunku ucieczki przez wrogów.

Wnioski

Nowa wersja Pantyheona jest silna, ponieważ przywrócono mu jego egzekucję z Q (poniżej 25% hp). Rozwiązane zostało też wiele problemów, które nękały starego Pantheona. Można śmiało powiedzieć, że wraz z aktualizacją 9.17 stał się mega silny (a nie był taki patch temu).

Możecie sami przetestować na nowo Pantheona i sprawdzić jak sprawuje się teraz po zmianach i porównać do tego, jak się nim grało aktualizację temu.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends